| Elena1234456 a întrebat:

Daca vreau sa fiu psiholog, ce ma ajuta mai mult: stiinte ale naturii sau mate info (ca profil pentru liceu) - alegeti doar dintre acestea doua? Nu vreau la filologie, nici sociale.

Răspuns Câştigător
| cosmina05 a răspuns:

Nu te ajuta...stiinte sociale e profilul la care inveti pentru psihologie. faci si la mate info dar o data pe saptamana si foarte putin

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai gandeste-te bine, viziteaza niste cabinete, stai de vorba cu oamenii de acolo, si poate ai sa-ti dai seama ca, din pacate, nu este ceva de viitor! Sunt deja foarte multi absolventi, nu sunt locuri de munca adecvate, statul nu da doi bani pe asta, si ai sa te uiti la diploma ca la nimic folositor!

Doar daca ai timp de pierdut, sau vrei sa te mai cunosti, cat de cat, si parintii te vor putea tine inca multi ani pe spatele lor, poti sa te duci sa o faci! Alegere inspirata!

| lalala0001 a răspuns:

Stiinte al naturii...pentru ca o sa faci mai multa biologie deci anatomie.

| Chnss a răspuns:

"Stiinte ale naturii" nu te ajuta te sfatuiesc sa te duci la Stiinte UmANE SI Socialewinkingbafat:*