| Andreic776 a întrebat:

Daca vreau sa ma transfer la un alt liceu, care este ultima zi cand imi pot depune dosarul de transfer, in mai sau pot si in august? si cam la cat timp dupa depunerea dosarului aflu daca am fost acceptat sau nu, multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am scris si in topicul precedent, dar vad ca ignori...transferurile se pot realiza NUMAI in toamna, inainte de inceperea anului scolar, cu 1-2 saptamani inainte de inceperea scolii, numai atunci se pot depune dosarele!

Dupa ce depui dosarul cu cerrerea de transfer vei fii instiintat cand ai de dat examenele de diferenta si numai dupa sustinerea lor si luarea notelor de trecere vei fii anuntat daca ti s-a aprobat sau nu transferul.

Ai nevoie de note mari si foarte mari la scoala, ca transferul sa-ti fei aprobat, asa ca acum focuseaza-te sa rupi cartea invatand, ca sa ai medii mari la sfarsit de an scolar, ca sa ai toate sansele sa te transferi in toamna.

| sierra1 a răspuns:

In august e ok dar nu mai târziu

| NumănumescBrBr a răspuns:

De obicei, ultima zi pentru depunerea dosarului este înainte de începutul anului școlar sau în primele zile ale acestuia. Iar timpul necesar pentru a afla dacă ați fost acceptat sau nu la noul liceu, acest lucru poate varia de la caz la caz.