| Katomi a întrebat:

Dati-mi o idee pentru un un reportaj publicistic pe tema sanatatii. URGENT. fundita + vot.Ms anticipat

1 răspuns:
| 19marian60 a răspuns:

Buna Dana, cred ca subiectul pe care ai putea sa-l abordezi(legandul de realitatea zilelor noastre) ar fi EFECTUL NOCIV AL CONSUMULU DE DROGURI asupra celui mai vulnerabil sector al societatiiTINERETUL.Cred c ar trebui ca ar trebui evidentiat faptul ca la nivel national si international organele abilitate fac foarte putin pentru constientizarea potentialilor consumatori ca se trateaza de cava extrem de nociv pentru sanatatea fizica si mentala,ca utilizatorii intra pe un drum fara iesire,ca mai devreme sau mai tarziu vor deveni dependenti,ca vor ajunge sa nu mai fie constienti de actele lor (actualmente paleta drogurilor a atins o varietate fantastica,se vorbeste foarte putin de tutun,iarba diavolului,de opiu,marihuana,coca, acum se vorbeste de droguri de sinteza chimica, droguri cu efecte devastatore asupra sistemului nervos )droguri care creaza dependenta dupa 1-2 doze foarte mici.ar trebui sa te gandesti care ar trebui sa fie masurile educative pe care ar trebui sa le intreprinda societatea pentru ca cei care maine ar putea sa consume "ZAPADA" SA REUSEASCA SA VADA "zapezile de pe kilimanjaro" mult succes (id caracatita01@yahoo.com)