| Merilynne a întrebat:

Dati-mi si mie idei pentru un discurs cu tema "Intelepciunea tinerilor."

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Poti sa te referi la faptul ca tinerii sunt in general creativi si plini de imaginatie ceea ce ii face uneori sa te descopere lucruri noi. Acest lucru reprezinta o alta viziune a intelepciunii intrucat intelepciunea nu inseamna sa stai cu burta pe carte si sa inveti cat de mult poti. Intelepciunea o dobandesti prin experiente si greseli si tineretea este avantajul unic cu care iti dobandesti aceasta trasatura. Si asta tinerii pentru ca tinerii sunt gata sa calatoreasca si sa descopere mereu.