| rfeqa a întrebat:

Dati-mi si mie multe cuvinte cu litera o

Răspuns Câştigător
| nevastuica_7599 a răspuns:

Oarecum oareşicare oareşicând oareşice oareşicine oareşicum oareunde oarzăn oaspăt oaspe oaspete oaste oază obadă obăda obădar obăr obărchelner obârşi obârşie obcină obconic obeadă obedient obedienţă obelă obelisc ober oberchelner oberec oberliht oberţal obez obezic obezitate obială obicei obicinui obicinuinţă obicinuit obidă obidi obidire obidit obidos obiect obiecta obiectiv obiectiva obiectivare obiectivat obiectivism obiectivist obiectivitate obiectiviza obiectivizare obiectual obiecţie obiecţiune obieluţă obijdui obijduire obijduit obijduitor obişnui obişnuinţă obişnuit oblanic oblădui oblăduire oblăduitor oblânc oblete obleţ oblic oblica oblici oblicitate obliga obligare obligat obligativitate obligator obligatoriu obligaţie obligaţiune obligă obligeană oblitera obliterant obliterare obliterat obliteraţie oblojeală obloji oblojire oblojit oblomovism oblon oblonaş oblong obloni oblonit oblu obnubila obnubilare obnubilat obnubilaţie oboi oboist obol obor obor oborean oborî oboroc oboseală obosi obosire obosit obositor obot oboval obovat obraţ obraz obraznic obrăjel obrăjor obrăzar obrăzat obrăznicătură obrăzniceşte obrăznici obrăznicie obrăznicuţ obrăzui obrânteală obrânti obrinteală obrinti obrintire obrintitură obroc obroci obscen obscenitate obscur obscura obscurantism obscurantist obscurare obscurat obscuritate obscuriza obscurizare obscurizat obsecraţie obsecraţiune obsecvent obsecvios obsecviozitate obseda obsedant obsedare obsedat observa observabil observare observator observator observaţie orar
orb
original
origini
oriunde
Funda sau vot? :X
RĂSPUNSUL ESTE:
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
xPufosheniax
(18 Iulie 2011 17:41 )
xPufosheniax a răspuns:
Oana oare oaie olar olitarolling on the floor) olarit olala olimpia olimpiada olimpus ocazie oua ochiuri ochi ornament odaaie odata ocolit ole oregano
nu mai stiu
funda te rog; batting eyelashespuppy dog eyes
RĂSPUNSUL ESTE:
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
BbeX
(18 Iulie 2011 17:45 )
BbeX a răspuns:
Oana,oala,oua,os,ospitalitate,organizator,om,oras,omagiu,ospat,olar,ochelari,ochi,origami,orhidee,orar,olivia,olanda,omida,omleta,ocazii,Orange, ora, otilia etc funda? laughing
RĂSPUNSUL ESTE:
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
iasmina95
(18 Iulie 2011 17:45 )
iasmina95 a răspuns:
Ornamente, orgoliu, oficiu, oficial, onomastica, ornitoring, oriflame, occident, ocol, oracol, olarit, ora, orar, offff
RĂSPUNSUL ESTE:
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
(18 Iulie 2011 17:46 )
yopsszp a răspuns:
Oare, oaspete, oala, obez, oaie, obicei,ordin. omogen. ocazie,ornament, orizontal, oxigen, ozon, os, ortodox, ospitalitate, original, orient, oricine, oricum, oriunde, orfelinat, origine, orizont, opt, optiune, orb, ora, optimist, onorabil, onest, opera, opini,
orgoliu, oficiu, oficial, onomastica, ornitoring, oriflame, occident, ocol, oracol, olarit, ora, orar, offff oriunde, orfelinat, origine, orizont, opt, optiune, orb, ora, optimist, onorabil, onest, opera, opinie, om, obligatoriu, oboseala, obsedat O o oac oacaca oacăr oacheş oaie oală oară oară oară oardă oare oarecare oarecând oarecât oarece oareceva oarecică oarecine oarecum oareşicare oareşicând oareşice oareşicine oareşicum

13 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Online, ora...mi-am mai amintit.happy

| GumzZz a răspuns:

Oana,oala,oua,os,ospitalitate,organizator,om,oras,omagiu,ospat,olar,ochelari,ochi,origami,orhidee,orar,olivia,olanda,omida,omleta,ocazii,Orange,ora,otilia etc funda? laughing

| GigglesToDay a răspuns:

Oana oare oaie olar olitarolling on the floor) olarit olala olimpia olimpiada olimpus ocazie oua ochiuri ochi ornament odaaie odata ocolit ole oregano
nu mai stiu
funda te rog;batting eyelashespuppy dog eyes

| GigglesToDay a răspuns:

Nuu lu-ati de pe netwinking

| Catherine a răspuns:

Om

| Scriiitoare a răspuns:

Ornamente, orgoliu, oficiu, oficial, onomastica, ornitoring, oriflame, occident, ocol, oracol, olarit, ora, orar, offff

| Crina_6989 a răspuns:

Oare, oaspete, oala, obez, oaie, obicei,ordin. omogen. ocazie,ornament, orizontal, oxigen, ozon, os, ortodox, ospitalitate, original, orient, oricine, oricum, oriunde, orfelinat, origine, orizont, opt, optiune, orb, ora, optimist, onorabil, onest, opera, opinie, om, obligatoriu, oboseala, obsedat... mai stiu dar numi vin acum in minte big grin

| meandyou199 a răspuns:

O o oac oacaca oacăr oacheş oaie oală oară oară oară oardă oare oarecare oarecând oarecât oarece oareceva oarecică oarecine oarecum oareşicare oareşicând oareşice oareşicine oareşicum oareunde oarzăn oaspăt oaspe oaspete oaste oază obadă obăda obădar obăr obărchelner obârşi obârşie obcină obconic obeadă obedient obedienţă obelă obelisc ober oberchelner oberec oberliht oberţal obez obezic obezitate obială obicei obicinui obicinuinţă obicinuit obidă obidi obidire obidit obidos obiect obiecta obiectiv obiectiva obiectivare obiectivat obiectivism obiectivist obiectivitate obiectiviza obiectivizare obiectual obiecţie obiecţiune obieluţă obijdui obijduire obijduit obijduitor obişnui obişnuinţă obişnuit oblanic oblădui oblăduire oblăduitor oblânc oblete obleţ oblic oblica oblici oblicitate obliga obligare obligat obligativitate obligator obligatoriu obligaţie obligaţiune obligă obligeană oblitera obliterant obliterare obliterat obliteraţie oblojeală obloji oblojire oblojit oblomovism oblon oblonaş oblong obloni oblonit oblu obnubila obnubilare obnubilat obnubilaţie oboi oboist obol obor obor oborean oborî oboroc oboseală obosi obosire obosit obositor obot oboval obovat obraţ obraz obraznic obrăjel obrăjor obrăzar obrăzat obrăznicătură obrăzniceşte obrăznici obrăznicie obrăznicuţ obrăzui obrânteală obrânti obrinteală obrinti obrintire obrintitură obroc obroci obscen obscenitate obscur obscura obscurantism obscurantist obscurare obscurat obscuritate obscuriza obscurizare obscurizat obsecraţie obsecraţiune obsecvent obsecvios obsecviozitate obseda obsedant obsedare obsedat observa observabil observare observator observator observaţie

| SociallyDepressed a răspuns:

@nevastuica daca tot copiezi copiaza ca lumea.

| αиdяαdα a răspuns:

Care încep cu litera O? Şi din ce domeniu?

| Mimi99 a răspuns:

Buna
Oaie
ortac
omida
orhidee
oala
omnivor
opac
oac
obiect
obiectiv
olita laughing
orar
orb
original
origini
oriunde
Funda sau vot? :X