| sweet_1462 a întrebat:

Dati-mi si mie niste sugestii de porecle pentru numele andreea

7 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Andre

| Grimalkin a răspuns:

Si pe mine ma cheama tot andreea happy.
cel mai cunoscut e Deea, si deja mi s-a luat sa-l aud peste tot.

Dee
Andy
Dutza
Anda
Andra

ceva de genu'. incearca sa-ti gasesti niste derivate amestecand literele.
sau roaga-ti colegii sa se gandeasca la o porecla pentru tine happy

| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Deea.
Andree.
Deiiux.
Deutsa.
Reea.
Dreitssa.
happy.
Cam astea.

| deea_1980 a răspuns:

Avand in vedere ca si pe mine ma cheama andreea, uite:
Deea
Deiiu
Deiiutsa
Ande
Andreiiutsa
Andru
Dee
DeDe
Acestea sunt niste derivate, adevaratele porecle ti se dau dupa comportament, etc. Sper ca te-am ajutat.winking

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Pai si pe mine ma cheama Andreea si prietenii imi spun Andreea, Andreutza, Deea, Deutz, Dede, Andrutza, mie una cel mai mult imi place sa mi se zica Andreea simplu sau Deutz.

| xitty a răspuns:

Rheea
(engleza)

| Andreea_6214 a răspuns:

Dutzy
andre
dea
andra
drae