| deedeeutsa a întrebat:

Dati-mi si mie va rog niste statusuri. puppy dog eyes Dar adevarate si nu gen : " DnD prind muste". Sau tot felul de prostii. Vreau gen : " Ce mai conteaza, daca sincer nu ne pasa?". In fine, asta e inventat acum pe loc. rolling on the floor) Va roggggg. puppy dog eyes Dau funda la statusuri scurte si mai normaleeeeeee. :3333333

3 răspunsuri:
| Sinitar a răspuns:

Un prieten adevarat este : greu de gasit; greu de parasit si imposibil de uitat.

Sa poti sa crezi daca altii te inseala, sa poti sa te ridici cand altii te doboara, sa poti pastra ce altii vor sa alunge, sa razi chiar daca sufeltul plange, si cald tu sa rami chiar daca afara ninge... asta-i arta de a invinge...

Sper sa iti placa si sa le folosesti. Baftawinking.

| Oliveoo a răspuns:

Nu fi trist, sa nu iti pese, o viata ai, fa-o sa conteze.
Dragostea e ca o sageata de foc, sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc.
Ma uit in jur, lacrimile sunt, parca spulberate de vant cand plang, ma rog mereu la Dumnezeu si il intreb: "Oare nu vezi ce vad si eu?"
Stau la TV si privesc Si la tine ma gandesc Si spre tine luandu-mi zborul, A luat foc televizorul.
Te urasc si nu conteaza ca ma vrei seara de seara.
Nu vezi ca te place? Adica lasa-ma si nu-mi da pace.
Vrei sa plec si sa te las? Esti sigur? Data viitoare nu mai fac eu primul pas.
Sper ca ti-am fost de ajutor draga mea.

| fericitaaaa a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu.
erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine.
DE CE e rara O FemEIE CUMinTE Si FRUmOaSa? DE CE atuNCI cand O GAseSTI O INSeli cu PRIma ZDREANTA PROASTA
Hai sa ne inpartim lumea,luna mie, stelele tie, oceanul mie. Pamantul tie, dar mai bine totul tie si tu mie.
Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.
Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

o raza de lumina,o urma de durere,un chip de inger suav distrus de-o grea durere:X:X:X:X
Nu sunt rea sunt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care
ma scuzati de deranj, ati primit un mesaj cu un pupic d noapte buna... dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*
Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita
Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.
ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire
vocea dezminte dar inima nu minte
TE IUBESC!
daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza
Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.
Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.