| luisika a întrebat:

DAti-mi status de dragoste va rog(funda)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu te supăra, dar dacă încerci de la 14 ani să ascunzi cearcănele cu produse de tot felul, la 20 nu ai să mai reuşeşti nimic.
Trebuie să cauţi cauza acestor cearcăne.
- Dormi bine? Somnul cel mai odihnitor pentru organism este între orele 21 şi 00:00. Câte ore din intervalul acesta prinzi în fiecare seară? Si incă ceva important: aerul din camera în care dormi. Aeriseşte bine seara înainte de culcare. Dă afară orice fel de plantă, fie în ghiveci, fie în vază.
-Dacă fumezi, lasă-te repede, poate fi o cauză.
-Ai dureri de cap? ...de ficat? de orice? Şi durerile pot fi o cauză.
Eu aş consulta un medic pentru problema asta, nu un magazin de cosmetică. Sănătate!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/

6 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Buna.
Pachetelele de ceai care raman, aplica-le caldute pe ochi.
Numai bine.
Pa, pa.

| Parker a răspuns:

Sunt niste creme care reduc cercanele.
Consulta un doctor de specialitate, poate ai nevoie de ochelari!

| annaliana a răspuns:

Pune rondele de cartofi cruzi pe ochi si tine-le cam 15 minute.Se vor retrage, dar apar iar.

| enamel a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa dormi mai mult, si sa reduci orele in care stai la calculator.thinking

| Pisicutza7 a răspuns:

Pai ai putea sa-ti pui niste discuri demachiante pe ochi, imbibate cu lapte.sau ai putea sa-ti pui doar geheata pe ochi ori compresa cu ceai sau rondele de castravete sau ai putea sa incerci pur sh simplu niste plasturi anticearcane. le poti cumpara de la farmaciehappy funda?:*

| claudia_9460 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema insa am rezolvat-o cu un mic truc. Am cumparat o punga de ceai verde chinezesc( de la farmaciile naturiste, nu costa mai mult de 5 lei) si l-am fiert. Cand mai era caldut, am luat dischete demachiante si le-am imbibat in ceai si dupa le-am lasat sa actioneze pe ochi cam 10 minute. Dupa am luat 2 lingurite( ce au stat un timp la frigider si erau reci) si le-am pus pe partea rotunjita din spate crema( ori nivea Q10, ori ceva foarte hidratant) si le-am pus pe ochi, lasandu-le sa actioneze in jur de 15 minute, pana ce crema a intrat in piele. La mine a functionat, sper sa-ti mearga si tie. Succes( nu uita de funditalaughing
(P.S nu pune prea putina crema pe lingurite)