| DDCC a întrebat:

Dați-mi toate sugestiile de opțiuni ce le pot lua în calcul atunci când mă simt singur.

11 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Iesi prin oras la plimbare, asculta muzica, invita un prieten la un suc etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O unică sugestie. Nu mai calcula, fă ceva.
Sugestii, calcule, opțiuni.
Cu astea nu faci nimic.
Fă ceva.

| anonimg a răspuns:

Citeste Biblia. Toti oamenii trebuie sa o cunoasca. Macar din curiozitate. Cand vei iesi cu altii vei avea despre ce sa vorbesti.

| DDCC explică (pentru anonimg):

Despre Biblie ai ce vorbi doar cam cu cei foarte credincioși și nu îmi place stilul de viață al religioșilor, credincioșilor.

Plus...eu nu simt nevoia de cunoaștere ci de comunicare... în biblie cel puțin la mine trebuie multă analiză. Și din nou, nu doresc analiză de unul singur, ci comunicare.

| anonimg a răspuns (pentru DDCC):

Pai daca doresti comunicare, te invit sa mergi la biserica adventista de ziua a saptea din localitatea ta. Acolo nu doar ca poti comunica fara rezerve si fara teama ca vei gresi in a te exprima -dar iti poti face si o multime de prieteni. Si nu orice fel de prieteni, si nu orice fel de comunicare. Vei gasi prieteni adevarati, si comunicare la un nivel mai inalt la care mintea ta se va bucura sa se inalte.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îți faci noi prieteni, să cunoști lume nouă.
Poți să citești o carte, să te uiți la un film, să asculți muzică.

| Donsavas a răspuns:

Lasă ascultatul muzicii si filmele văzute de unul singur. Fa ti prieteni sau macar socializeaza cu oameni noi. Asa nu te vei mai simti singur.

| DDCC explică (pentru Donsavas):

"Fa ti prieteni sau macar socializeaza cu oameni noi."

Nu știu cum.

| Donsavas a răspuns (pentru DDCC):

Încearcă pe omegle. Nimeni nu se naște invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi afara din casa

| DDCC explică (pentru anonim_4396):

Am făcut multe plimbări pe afară.
Ce îmi scrii chiar nu pot folosi.