| SpongerBob a întrebat:

Dati-mi va rog statusuri triste.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

1. De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ ccuvantul "feicire"
2.Nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci!
3. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
4. E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
5. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma, ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.
6. Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme
7. Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. Fumez clipe ca si cum as fuma sentimente, beau vise ca si cum as bea sperante.Tu m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.Tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea.de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni
8. Sti ca mi se rupe inima, si tie iti pare rau de ea.Ba ai pleca,ba n-ai pleca.Fa, fa cum vrei tu nu te opri, dar daca pleci sa numai vi. oricate lacrimi as varsa...nu te-as putea ierta
9. Incerc intai de toate pe mine s ma iert.Incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect, si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos, o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.
10. Iubirea…… ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea?!
11. Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru.ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupa, iar u te vei inchide si mai mult in tine.Nimic nu este pentru. TOTDEAUNA! "
12. Probabil poza mea din rama mi-ar soptii : stii, nu esti ceea ce-mi doream sa fi!

| xPinkSunShine a răspuns:

Buna!

Zambete. Priviri desprinse din vise. Inca mai sper la cele promise. De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis

Am intrebari de pus,raspunsuri de dat,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

Ea nu iarta,iar u nu ai de ales
Park ieri traiam sperante si vise
Si ieri aveam tot ce ce-am dorit
Cineva spunea ca viata merge inainte dar,
Ma intreb. oare chiar s-a sfarsit?

Mam schimbat in lipsa ta/Aveam tot; dar team pierdut/Am crezut ca poti ierta,sa fim iar ca la inceput/Azi ink te mai simt/Nu pot sa te ating/Dar vei ramane, mereu, visul meu/Nu iti cer nimic din ce nu poti sa imi dai/Mai stai.../Ink o noapte ramai langa mine

Tu stii sa faci cer senin cand sunt nori/Poti s-aduci o raza din zo/riTe-am visat de atatea ori.Prin intuneric privirea ta zaresc/Mi-e teama s-o intalnesc/K o sageata zboara/Mii de fiori ma cuprind,ma inconjoara/E-n jurul tau numai mister

Uneori simiti teama, cum in tine se strecoara, Si nimic nu-ti merge bine.Ai vrea sa fugi departe,sa scapi de tot ce e rau,Sa mergi pe drumul tau,E o frica ce te-nconjoara,Te separa d lumea reala, Si sapa in sufletul tau, Adanci pareri de rau.

Ma gandesc iar la tine, Ma intreb dcAi foc in privireAi aprins un foc in inima meaO dorinta ce arde, nu-i pot rezistaAi vrea sa patrunzi in ochii meiSa afli raspunsulIntrebari te-nconjoaraSi nu poti vedeaFocul ce arde in inima mea.

Toata viata mea se stinge, lumea mea se inchide
Dragoste, iti cer, sa te intorci!
Sunt injosita, sufletul meu este gol
Dragoste iti zic sa te intorci
La ce pedeapsa si la ce durere m-ai condamnat.

O sa ramana amintiri blocate-n ochii nostri goi, ca se invarte ceasul si nimeni nu-l poate da inapoi
Ai plecat. In urma ta m-ai lasat! M-ai uitat? Un singur lucru am de spus: Te voi iubi mereu, chiar daca mi-e greu

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta ti-o daruesc cu multa dragoste
Cand vom inceta sa suferim din dragoste?
In dragoste e o inima rosie plina de sange care se varsa in rau

| ana_6336 a răspuns:

Http://inocent-kid-xd.blogspot.com/ poate gasesti ceva :)