| RockStar a întrebat:

Imi dati va rog statusuri triste :-

3 răspunsuri:
| Deea3 a răspuns:

•Inca o seara incepe gratios. Parfum in aer. Nimeni nu sta jos. Pahare pline. Agitatie. Si fetele fac senzatie! •"; D/

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar.Dar mai tin un an fraierii pe
jarO ard in mod bizar ca bomba in buzunar Cu stilul meu murdar

• Profita d` fiecare clipa.ca`n fiecare paradis exista cate`o ispita

Am ganduri interzise. Dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

Sarutul tau inca il mai simt pe buze =p~, ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti!

Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate >:d< si apoi, SARUTA-MA:*

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez…

Daca as fi o pisicuta as iubi un motanel dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel…

Esti frumos, dragut, chipes… dulce ca mierea dar ma deranjeaza faptul ca nu pot fi langa tine…

Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc!

Mama` ce copila`.Ce tupeu`.C ochi c picioare :O Te.am bagat` in pat` si-apoi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pacat :-xX DeLiCiOuS`!

Fetele aU inceput sa faca ce vor! totul e show.`! Sii baietii vor din nou`!

Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Cand stateai cu mine,te simteai bine, acum stai cu ei, si uiti de ochii mei!

Vine cate`o tarfa la mine si-mi zice cam asa :"Fata sa stii ca mie mi-ai placut dintodeauna" Sa moara mata?! Date`dracu`...Se vede dupa fata ta ca ai zambetu acru!

Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla

Nu`ti face griji iubirea mea! Ca niciodata nu te voi lasa Cu tine am sa stau mereu esti fericirea sufletului meu

Cum te iubesc azi te iubesc si maine.si poimaine ani de zile! O sa impart cu tine si rele si bune!

Doresc barbatu`. Care ma doreshte `. Iubesc barbatu` Care mah iubeste ` Q suflet bun ` Si cu vb`e bune ` Q el m`as ducee ` La capat de lumee

Imi` permiTT sa`h viseZ ca Poth` Sa`h ajung DepaarTe. :]. CaaCi gRopIlee asthee Frate`.The `trezzescC la RealiTTate

Are Mobilitateeee. Se Lasa Pe Spateeee. Aolo Frate. Le Stie Pe Toate!

Si dc sunt copila ce? Si dc vb mult si prost ce? Si dc te ubex ce? oricum u nu vei intelege

E al dracu sentiment, fii atent la piept ce strangi Ca daca azi esti fericit, maine s-ar putea sa plangi

O privire si te-a dat gata! Ti-a luat mintile ti s-a pus pata!

Si ti-a intors lumea pe dos cand ai scanat`o frumos.De sus pana jos Si-am spus "ooooh" =p~
prietenia este un ocean pe care multi vor sa-l treaca dar pan` la malul celalalt majoritatea se-neaca.
imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapta deasupra lor.
inavata sa invingi lacrima c-un zambet chiar si atunci cand doare
Funda?

| Andreea_6517 a răspuns:

1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…
2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!
3. Ce frumosi sunt ochii tai caprui, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…
4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!
5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si aceea sunt EU !
6. In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…
7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
9. Afara-i frig si innorat/ Stau singura, trista si suparata/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/Tu acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…
10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
n’am de gand sa mai stau in preajma ta mult rau mi’ai facut ca sa mai pOt sta. nu te mai ruga de mine, degeaba speri. nu te mai uita la mine, degeaba vrei. s’a terminat de mult nu mai e demult ca la’nceput. am inghitit prea mult si a venit timpul sa scuip!
ai fOst odata aerul pe care’l respiram, acum ma sufoc nu mai vreau sa am vreOdata de’a fake cu tine niciOdata, refuz sa fiu prOasta de altadawinking
s’a terminat in sfarsit traiesc, sunt fericita nu te mai iubesc laughing)
nu vrei sa ne despartim,mai bine lasa mi-am dat seama de mult ca tie nu`ti mai pasa. desi am krezut ca te cunosc cu`adevarat am realizat prea tarziu ca demult m`am inselat…
prin lirika imi exprim delcaratia de razboi kaci de azi nu te mai referi la noi ca "DOI". m`ai vrajit, langa tine ma simteam ca un nOr, m`ai slabit incet,incet ca un microb
s`a terminat, ADIO! O luam pe drumuri separate.
ai distrus un peisaj plin de culoare…l`ai innegrit si doare, acum e fara soare…
dragostea e indiferenta celui de langa tine… ^pun STOP, caci dupa altu tOt un altu’ vine.
daca vrei sa mai spui ceva te rog spune si daca vrei sa pleci acum pleaca pe bune winking
as vrea sa trec peste prObleme cum ai trekut tu peste mine cu tOate astea am cOnstatat recent…viata vinde libertate iar yO’s cea mai saraca clienta.
daca vrei sa pleci, pleaca viata merge’n kOntinuare. iti cer cheia, trikOul meu de sOmn da’ nu iertare, daca vrei sa revi viata merge in reluare…ne certam, ne **** , ne mintim, te insel ti’se pare
poti sa vi apoi sa pleci dar te rog pe boone de data asta daca pleci pleaca undeva in loome stiu ca nu te mai am si nu imi pare bine, dar mai bine ma impac cu ideea decat cu tine winking
pOvestile’s pOvesti, sentimentele vin si pleaca nu ai fOst ca oricare altu ai fost ca si cealalt. erai candva plapuma ce ma’nvelea peste nOapte tin sa te’anunt… ai fOst de cea mai prOasta calitate winking
nu cOnteaza kat ma iubesti… atata timp cat te prefaci…
tOt ce vreau sa zic acum in pas de despartire e ca pentru mine ai ramas o simpla amintire !
singurul care a gresit sunt eu ca ti’am cazut in plasa
cum pOtzi sa prOdui atata durere cu un zambet ?straight face
a fOst un singur suflet, acum sunt dOua trupuri.
pOzele se sterg, dar amintirile raman. ca un fOk de artificii care se transforma in scrum. a iesit fum, a fOst lumina si culoare … acum e dOar o palida speranta care mOare.
steaua de pe cer ce odata stralucea si’a pierdut lumina in clipa in care el a zis .pa.
acum vezi tu tOt eu sunt buna, nu e alta
credeai ca ma vei uita ca iti vei schimba viata. ei bine nu a fost asa
ai plecat te`ai luat cu alta si delOk nu ti-a pasat.
mi-ai tinut fOkul din inima aprins ca o torta, kand ai plecat m`am simtit ca in camasa de forta.
atunci m`ai dat la o parte, acum te gandesti la mine… [jalnik chiar si pentru tine.]
mie dOr sa’mi spui ca ma iubestidar nu oricum, sa imi sOptesti. vreau sa ma scoti din starea asta, unde esti?
toate facute imnpreuna devin subiecte de povesti.
parfumul tau ma face si astazi sa vibrez zambetul tau ma face oricand sa lacrimez.
acum sufletu’mi de piatra se descarca, si parca aud ultimele lui cuvinte "sa nu’mi mai vorbesti vre’o data". orice pOrunka iti indeplinesc, daca vrei… pOt chiar sa nu mai zambesc, dar vreau macar o data sa’ti mai vOrbesc, vreau sa pOt sa’ti spun…te iubesc!
zeci de chipuri reci aud de dincolo cum se cearta, sa-si imparta, tristul meu trecut al ei si strig …cerand o voce de fata …
mult prea multe vOci aud si’as vrea sa se termine nu inteleg ce vreti de la mine… acum stiu bine. nu inteleg, dOar o vOce’mi spune "vei regreta" si ma’nfioara faptul ca e vOcea mea.
cum pOti sa dOrmi nOaptea… uh nu stii ce vorbesti cum e s’adormi plangand sa vrei sa nu te mai trezesti… vrei sa ma opresti, dc? yO ma hranesc tOt cu durere ke n’O sa te omOare, o sa’ti dea putere happy
imi iei sufletul si il ranesti si nu te multumesti. si ai impresia ca uh nu ai fOst facut sa iubesti.
cine esti ?! nu te mai recunosc … ca sunt sigura ca el nu m’ar fi ranit
credeam ca la bine la rau vOm fi tOt impreuna oh go on
gresala ta ca m’ai lasat pOate acum iti amintesti. oh go on
va veni si randul tau cand o sa iubesti, dar iubirea nu o cumperi… *iubirea o primesti*…
ai vrut mai mult de cat aveai.
tOt uh m’ai indepartat, meritai sa te lovesc ca am pus atata suflet si nu am stiut sa ma opresc.
m’a durut, era de stiut ca iarasi am de pierdut.
La inceput, cand ne’am cunoscut am crezut, ca esti baiatu perfect ca esti cel ce am vrut. m’ai plakut, te’am placut, dar acum totul e de domentiul trecutului!
nu pOt, nu sunt obisnuita, pOate pentru tine sunt prea diferita. stiu baieti ca tine sunt putini…e vina mea ca sunt prea plina de venin. oh go on
chipul care altadata de frumusete stralucea era indurerat si parca de soarele cald se ferea
treceau atatea nOptzi in care simtzea ca nu o mai iubea krestea in ea incet durerea si lumea ei se prabusea.
am fOst gata mereu sa mor pentru ce iubesc ca pOate orikum a2-a dimineata nu ma mai trezesc
am ranit persoane dragi, poate asta mie firea ma uit in ochii mei in poze si imi intorc privirea.
numai sunt la fel cum eram numai suport sa ma vezi plangand suspinand sa sufar non-stop pentru ca nu stii daca pot lupta pentru noi poate am visat in doi
nu suporti sa vezi cand altul de mana ma ia cand imi spune cat de mult ar vrea cu mine sa stea simti cum pulsul iar iti creste si ai vrea sa dispari numai ai ce sa repari.
nu te inteleg chiar ai vrea sa iti apartin sa ma molosesc cand te vad sa nu’mi revin sa cersesc mereu ceea ce eu candva aveam cat de mult noi ne iubeam
poate imi doresc mult prea mult sa te urasc m`ai distrus complet fara rost asta ai vrut sa ma vezi plangand cand te vad cum ii zambesti cat de mult tu o privesti
te vad. pleci, vi, nu te vad, si pleci iar…
am lacrimi pe obraji. Incerc sa retraiesc clipe dOolci ke’au fost candva.
E o alta zi in care Stau inchisa intr-o camera goala O alta zi in care Sufletul mi-e trist iara O alta seara In care-ti scriu ce gandesc Numara fulgii Sa vezi cat te iubesc….
vOrbele n’au valOare, stiu ca indiferentza dOare. Nu te askult. N’am nevoie de pOvesti. Iti intOrk spatele, plec si te las sa vOrbesti.
Va venit timpul` sa vorbim din nou [batting eyelashes] …Eo o sa rad de multe. [tongue] Iar` tie o sa`ti para raw
viata mea e ca o lacrima prin ochii tai.
ai plecat fara ca sa te uiti in spate …
…ce a fost a fost,sa dus printr`un singur cuvant (T_T)
vreu sa fie ce a fost odata la inceput ce a fost a fost,sa dus printr`un singur cuvant
simti cum plOua in sfletul meu incearca sa simti exact asa km am simtit yO.
incearca sa iti amintesi ce a fOst in trecut. da a fOst frumOs pana atunci cand te’am pierdut.
[n-am reusit sa ma opresc am incercat sa-ti amintesc ce tu ai uitat deja]
iti trece prin minte cand dupa tine plange si spune ca lacrimile sunt de sange
Cand te gandesti la mne sh iti faci mai raw. Gandeste`te cand ma gandeam la tne era alta`n locu meu
Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea Nici macar proasta care puteam sa jur ca ma iubea
Poti sa incerci sa vopsesti cioara in alb, tot nu-i porumbel la fel cum nici una nu va fi ce-am fost eu pentru el
am plecat cu capul sus din viata oricui, oricand Chiar daca dupa colt imi vedeam sufletul plangand.
Tu erai drOgul meu favorit.Singura prOblema e ca tu ma fOlOseai intr-un mOd diferit.
Spui ca nu mai sunt la fel…ca m`am schimbat… dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat
[m`a intreb,cum ar fi
daca n`as mai fi
mi-ar simtit lipsa cineva
oare m`ar mai iubi
daca fara mine
tuturor le-ar merge bine
le-ar fi dor de mine
oare ar plange in suspine?
vreau sa ma trezesc
dar am in fata iad
incerc sa ma ridic
dar in final tot cad
si totusi continui pe drum
inainte sa merg
incercarea moarte n`are
nici eu,d`asta tot incerc.
am uitat care cuvinte fine tre' sa le spun,
iar ura ta magnifica e tot ce am in minte acum.
E sinistu gandul ca ce am cladit pana acum se poate transforma in dOar O clipa in scrum.
Alergand cu ochii inchisi spre paradis, ma impedik. Si cu ochii in lacrimi ma trezesk din vis.
Intoarce spatele atunci cand nu t` mai intereseaza, pleaca din viatsa persoanei kre te-a facut sa suferi, zambejte cand o vezi, vorbejte`i cu indiferentsa si va suferi d 2 ori mai mult decat tine!
Va veni o zi cand imi vei spune "Eu sunt pentru tine. nu pentru alta" . Cu lacrimi in ochi iti voi sopti "Ai fost pentru mine acum esti pentru alta
am inteles ca ai deja p’alcineva si daca trebuie sa plec, yO plec,dar un uita… ca amintirile raman indifirent de ce’ar urma *pOti sa rupi si pOzele, le vei lipii inapOi candva*
parca sunt sedata, insetata, setata d imaginea lui, nu ma pOt ridica delOk n’am lOc delOk, deOk n’am lOc in pat si nu stii cat ma chinui, ma chinui dar nu pOt la suferinta mea chiar nu exista anditOt…
la revedere dragul meu, la despartiri zambesc orikum… fara tine nu mOr dar nici nu traiesc. ms orikm!
amintirea ta… mi’e dusmanul cel mai de temut si cand dragOstea vOrbeste parca tOt pamantu’i mut.
yOu blOw a kiss but it just dOn’t feel the same ’cause i can feel that yOu’re gone…(T.T) [mi'ai trimis un sarut, dar oricum nu mai e la fel pentru ca pot simti ca ai plecat deja]
Atunci cand iti va fi mai greu…Sa te gandesti la mine mereeu!
Si nu uita . ca in inima mea o sa ai mereu un loc !
Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana.Dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume !
Stiu ca viata merge inainte.Asa trebuie sa fie.Stiu ca toata lumea spune " de ce mie ? " .Incerc sa nu arat mereu cat de mult ma doare.si-astept la fel ca toti s`apara raza de soare !
Amintirea suferintelor tale pastreaz-o bine : e comoara cea mai scump platita !
Nu dispera cand soarta te apasa.Si nici nu plange de-al tau destin.Caci dupa un chin viata-i mai frumoasa.Cum dupa ploaie ceru-i mai senin!
Am obosit s`alerg dupa a ta iubire.Am incercat sa cred in fericire.As fi dorit sa`mi dai de tot inima ta…Dat nu mai pot`.Voi renuntsa la ea !
Nu`tsi face griji pentru oameni din trecutul tau`…Exista un motiv pentru care nu mai sunt prezentsi in viitorul tau !
Nu ai avut niciodata nevoie de ajutor si iubire, m-ai tradat pentru a te salva pe tine !
Imi place sa ma plimb prin ploaie.pentru ca oamnei sa nu ma vada ca plang dupa tine.
Nu voi repeta greSeala ca la incepot…am crezut in vorbe si am pierdut!
• Va veni o zi cand te vei gandi la mine…O zi in care nu voi decat fi o simpla Amintire ! •
Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja ….
Atunci cand vei vrea sa ma faci sa zbor,adu-ti aminte ca tu mi-ai taiat aripile…
Atunci cand vei vrea sa ma atingi , adu-ti aminte ca sunt prea curata ca sa ma murdaresti TU…
.Atunci cand vei vrea sa iti schimbi viata , adu-ti aminte ca ai mai incercat si nu ai reusit….
Atunci cand vei vrea sa ma incantzi cu vorbe frumoase,adu-ti aminte ca acum nu mai cred in povesti….
Atunci cand te vei uita pe cer si vei cauta cealalta stea …. o vei gasi , dar nu v-a fi langa a ta….
Atunci cand iti vei trimite ingerul spre mine , adu-ti aminte ca am usa incuiata ….

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca.Tot ceea ce poti face este sa iubesti… Restul…depinde de ceilalti.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot alti mai bine sa faca Ci cu ceea ce poti tu sa faci.
Am invatat ca nu conteaza ce li se intampla oamenilor Ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva.
Am invatat ca oricum ai taia Orice lucru are doua fetze.
Am invatat ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde S-ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi.
Am invatat ca poti continua inca mult timp Dupa ce ai spus ca nu mai poti.
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc Dar nu stiu s-o arete.
Am invatat ca atunci cand sunt suparat,am dreptul sa fiu suparat Dar nu am dreptul sa fiu si rau.
Am invatat ca prietenia adevarat continua sa existe chiar si la distanta ,Iar aste e valabil si pentru iubirea adevarata.
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devi.
Am invatat ca daca doi oameni se cearta,nu inseamna ca nu se iubesc Dar nici faptul ca nu se cearta nu dovedeste ca se iubesc.
Am invatat ca uneori prima data trebuie sa pui persoana pe primul loc Si nu faptele sale.
Am invatat ca doi oameni pot privi acelesi lucru Si pot vedea ceva total diferit.
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat Cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatat ca ochii care nu se vad se uita Si asta te face sa crezi ca totul a fost doar o joaca chiar daca nu e adevarat.
Am invatat ca uneori trebuie sa fac eu primul pas Chiar daca nu mi se pare corect.
Am invatat ca scrisul (ca si vorbitul) Poate linisti durerile sufletesti.
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult Iti sunt luati prea repede…
Am invatat sa iubesc Ca sa pot fi iubit.
Am invatat ca e atat de trist dar adevara.Cand momentele frumoase zboara.Clipele frumoase trec.Raman doar amintirile.Ce spun.A fost…Nu va mai fi!
Team asteptat , nu ai venit
Team cautat, nu team gasit
Eu team iubit , tu nai stiut
Eu team dorit,tu nu ai vrut
Team intrebat:Tu ma iubesti ?
Tu nai raspuns dar intre timp te-ai inrosit
Dar…Dupa ceva vreme tiai dat seama ca altcineva dupa lume
nu te iubeste cum am facuto eu,
Mai cautat crezand ca eu inca te astept ca o proasta,
Dar nu mai mai gasit,eram fericita
Dar in schimb tu ai ramas cu mana goala si cu inima franta
Nai apreciat faptu ca te amuzam te faceam sa razi,sa fi fericit
Cautai pe alta ,dar nai gasit nimic.
Fundaa?