| NiR0k1d a întrebat:

DAU F U N D A!
Sal, am 14 ani si fac parkour de aproape 5 luni. am invatat cam tot ce e de baza (catleap, vaults, rolling, etc.) si as vrea sa incerc ceva flipuri. M-am uitat pe YouTube la niste tutoriale si as vrea sa incerc BackFlip (MI S-A PARUT CEL MAI USOR), doar c nu l-am facut in viata mea si mi-e cam frica sa il incerc, c cica poti sa te accidentezi grav si sa ramai paralizat. E cineva care a facut vreun flip sau cineva care ar putea sa ma ajute, eventual sa faca un videoclip si sa il pune pe youtub cu un tutorial mai amanuntit?

1 răspuns:
| dxad123 a răspuns:

Salut manhee hee, la varsta ta e normal sa ai euforia asta, toata chestia e sa exersezi pe ceva moale astfel incat nu o sa-ti rupi nimic in tine, o saltea de exemplu tot ce trebuie sa faci e sa inpingi in picioare si sari pe spate cu forta nu e asa greu, chestia e sa exersezi pe acea saltea dupa ce vei prinde miscarea sigur vei fi pregatit sa o faci fara saltea in aer liber... Sper ca ti-am fost de ajutor