| sexychick_4075 a întrebat:

Dau FUNDA. Iubesc un baiat de vreo 4 luni. La inceput era doar o atractei acum e iubire adevarata. Pare totul ok dar acum incepe partea rea. Are o prietena de 8 luni. A fost o poveste lunga in astea 4 luni, in care era chiar so lase pe aia pentru mine, dar nu s-a intamplat. Mi-a promis ca nu ma va face niciodata sa sufar si sti ce, atunci dc nu sa tinut de promisiune. De ce de vreo 2 saptamani plang in continu cand apuc. De ce sunt eu suparata mereu. Ca nu se tine el de promisiuni.Acum abia ca ma baga in seama pe la scoala cat timp nu e cu aia, si pe mess nici nu ma mai baga in seama (si eu nu pot sa il bag in seama pe mess dintr-un motiv bine intemeiat pe care nu pot sal spun ). Am aflat ca e fericit. Ca i se lumineaza ochi cand e ea langa el. DAia nici nu prea ma mai bag ain seama cred. Nu intelege ca pentru mine el e totu. M-am gandit ca poate crede ca eu il simpatizez dar sunt cu ochi si dupa alti, desi i-am spus cal iubesc. Acu m-am gandit asa daca il iubesc vreau sa fie fericit, dar acu ce sa gac sa las fericirea mea deo parte? sunt convinsa ca las face fericit. Dar ii e frica ASta simt. Ii e frica sa renunte la viata lui, la ea, la tot ce a fost. Ii e frica ca daca se va desparti de ea tot se la ea ii va fi gandu. ASta mi-a spus el. Ii e frica sa lase vrabia din mana ( pe ea cu tot ce a fost intre ei) pentru cioara de pe gard (eu care nu intelege ca deja m-a prins si ca, chiar daca imi da drumu eu tot nu voi zbura ). CE sa fac? Ce sa-i spun? Mie dor de el. Sa-l uit sau sa lupt pentru el. Eu vreau sa lupt dar si mie mi-e frica pentru ca am trecut printr-o depresi acum un an cu altu si nu voi mai putea sa suport o suferinta la fel de mare cum a fost aceea, daca nu mai mare. Cum sa lupt? sau cum sa-l uit? (fara fraze de lasa timpu sa treaca ca n-am timp). Va rog ajutor crying?

2 răspunsuri:
| DyaTigress a răspuns:

Buna. Cel mai bine ar fi, sa il lasi si sa iti cauti in alta parte fericirea. Chiar daca stiu ca doare si ca iti va fi foarte greu, dar asa e cel mai bine. Gandeste-te ca daca te iubea asa cum a spus, ar fi lasat-o pe actuala lui prietena. In astea 4 luni, s-a jucat si cu tine si cu ea. Mai ales cu sentimentele tale, pentru ca ti-a dat sperante desarte si nu s-a tinut de promisiunile facute. Poate pentru el a fost doar un joc, sau doar o flacara usoara de iubire, ce s-a stins usor si cred eu, ca a realizat ca pe ea o iubeste cel mai mult. Stiu ca te doare, dar cel mai bine ar fi sa il uiti. Un baiat care te iubeste, te-ar fi respectat si nu ar fi suportat sa te vada ca suferi. Ar fi facut tot posibilul ca relatia voastra sa mearga. Incearca sa treci peste si sa gasesti un baiat care te merita, si care ar face multe pentru fericirea ta. Iti spun sincer ca baiatul acela nu iti merita iubirea. Fi tare si mergi cu capul sus, cineva iti va pretui iubirea si te va face sa fi fericita.
Te pup si incearca sa il uiti... sper sa iti fie de folos. :*

| FlorinDrg a răspuns:

In primul rand, din cate povestesti tu, el este constient ca ai o simpatie fata de el, dar cu timpul probabil nu i-ai spus ca simpatia ta se transforma in sentimente, in al doilea rand, un baiat din moment ce stie ca o fata il place (il soarbe din priviri) si nu are nimic de zis sau nimic de facut in privinta asta inseamna ca nu-l intereseaza persoana respectiva ori e indiferent. Sfatul meu este sa-l opresti cand il intalnesti si sa stai de vorba cu aceasta, fafa-n fata ar fi mai ok sa va vedeti si expresiile fetei reciproc, pentru ca nu mi se pare normal sa stai cu mainile in san si sa te cosumi aiurea pentru ce? Pentru un baiat? NU SE MERITA! (eu sunt baiat, si iti dau sfatul asta, deci iti dai seama), sper sa iei ca atare sfatul meu si sa numai suferi pentru un baiat care este indiferent si nepasator cu sentimentele tale si mai ales cu tine.