| NaTii_1332 a întrebat:

DAU FUNDA! La ce liceu din Bucuresti m-ati sfatui sa ma duc. Insa am niste criterii : sa nu aiba uniforma, sa fie profii cat de cat de treaba. sa nu fie cocalarii... :

Al.I.Cuza
Kretzulescu
Dante
Vlahuta
Xenopol
Scoala Centrala
Rosetii
Eminescu
Kiritescu
Vladimirescu
Lovinescu

Dati si niste argumente

Răspuns Câştigător
| Cherry56 a răspuns:

Vlahuta, am mai multe prietene acolo si e super liceul, si chiar se face carte da nu exagerat desi se intra cu medie relativ mica si lumea e ff de treabawinking (tocmai ce ziceam ca am multe cunostinte acolo big grin) in plus imi zicea candva ca e unul dintre putinele licee cu probabilitate 100% la bacwinking

aa si zona e fff misto si selecta (herastrau aproape, multe cafenele, nu e asa aglomeratie thinking)

4 răspunsuri:
| Nu a răspuns:

Moisil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sstai acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cuza ai uniformatongue

| hcr a răspuns:

Liceul Lovinescu este unul din cele mai bune licee din sectorul 6 ( al 2-lea pe partea de filo si al 3-lea pe partea de mate-info). NU exista uniforma, iar profii sunt alaturi de tine, nu te subestimeaza si sunt obiectivi. In curand va fi si un bazin de inot + va ajunge cat de curand colegiu.winking