| denysssa a întrebat:

DAU FUNDA sal,,, trebuie sa fac un eseu despre lumea pe care o creeaza Ion Creanga in Amintiri Din Copilarie,,, si hab nu am ...pls...DAU FUNDA(scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| yospununatuspuidoua a răspuns:

Pey. intai citesti un pic d acolo din Amintiri din copilarie si ai sa vzi imediat ce lume ceeaza eu am citit-o d 2 ori si am inteles ca Ion Creanga a creat lumea imaginatiei a iubirii a intelegeri si mai ales lumea amintirilor si a personificarii.winking

1 răspuns:
| nonny50 a răspuns:

Gasesti raspunsul tau aici http://cerculet.com/u.php?user=Nonny50 ! bafta