| Stefania96dfg a întrebat:

Dc ne dorim mereu ce nu putem avea? Iubirea se castiga greu dar se pierde imdediat, apoi ne-o dorim din nou! Dc? Am pierdut-o, ar trebui sa mergem mai departe sa nu ne uitam in urma, dar amintirile ne innunda! Dc?

Răspuns Câştigător
| Paty25 a răspuns:

Pentru ca chiar daca nu putem avea intr-un fel sau altul traim dorinte care rezulta din vise, visele devin si ele amintiri sau se uita, dar un lucu e cert mereu vor exista lucruri ce nu le putem avea dar noi poate nu vedem ce avem noi de fapt poate e ceva mult mai bun.
Iubire o castigam greu intradefar, o putem pierde foarte usor si nu o vom uita niciodata pentru ca e un lucu minunat in viata unui om si odata pierduta ea va ramane o amintire placuta din care iti vei dori din nou acele sentimente. Mergem mai departe asta e viata, mergem si mergem dar mereu ne lovim de amintiri care vor deveni cu timpul parti din cartea vietii noastre! Aminirile sunt lucuri placute chiar de sunt bune sau mai putin bune ne vom aminti de ele la orice pas si vom zambi pentru ca ele ne complecteaza iar iubire e cel mai frumos sentiment pe care trebuie sa il traim, sa il repetam pana la un moment dat cand trebuie sa devina ceva vejnic!

1 răspuns:
| Lummy a răspuns:

Asa suntem noi...vesnic visatori...:X