| Shr3dder a întrebat:

De acum cateva saptamani a inceput sa imi creasca mustata. Din moment ce am parul foarte inchis la culoare asa este si mustata. I-am zis tatalui meu ca ma deranjeaza, dar el a zis ca daca o sa ma rad acum parul o sa creasca mai repede si mai groas (spune asta din propria experienta). Mi-am propus sa mai astept, dar alta problema mi-a venit in minte: cand o sa fiu mare vrea sa am barba.
El mi-a zis ca si pentru barba e tot la fel; el si-a barbierit-o cand era mic si acum nu ii creste bine (are niste petice unde nu ii creste parul).
Voiam sa va intreb daca este adevarat ce zice tatal meu si daca eu o sa pot sa cresc o barba cand sunt mare din vedere ce tata nu poate.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca are dreptate tatal tau.El stie mai bine decat cei tineri de pe TPU.A trecut prin asta.Intrebarea ta nu prea isi avea rostul vazand ce raspunsuri ai primit anterior.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Barba/mustata oricum trebuie sa o razi la un moment dat, da o faci acum sau peste 2 ani e fix acelasi lucru. Eu isi sugerez sa o dai jos daca te deranjeaza cum arata.

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Buna, Shr33dder!
Poti sa te barbieresti fara nici o problema! Doar sa ai mare grija sa nu te tai rau, caci atunci este riscul acelor petece.
Da, o sa poti sa cresti o barba.
Doar ca trebuie sa fii foarte grijiu cand o faci, asa incat sa-ti ia doar "parul", nu si pielea.
Noapte buna!

| 1aprilie a răspuns:

Da poti să-ţi creşti barba