| Frogie a întrebat:

De c credeti ca unele persoane sunt materialiste si prefera banii in locul iubirii? Sunt multe persoane care se casatoresc cu oameni in varsta numai pentru a pune mana pe averea lor... oare nu au suflet?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Unele persoane prefera banii deoarece cred ca ei aduc fericirea. Dar nu este asa. Iubirea este fericirea, familia... dar bani contribuie la fericire. Ei aduc oamenilor lucrurile necesare, dar banii nu aduc iubirea, sau familia. Bineinteles ca au suflet, dar se gandesc ca banii aduc fericirea. Probabil cand erau mici nu aveau ce isi doreau, si acum, dependenta si-a dat raspunsul. Cand nu ai ceva, cu timpul tot iti doresti acel lucru, si nu stii cum sa il primesti. Ei se gandesc ca daca au bani au totul! Nu poti sa iubesti fortat (adica prin bani)...iti dau cateva exemple: Monica Columbeanu-are 21 de ani, si este casatorita cu Irinel Columbeanu, doar pentru bani. Ea nu are servici, este doar fotomodel...Columbeanu a dat 8000 euro ca sa o urce pe Monica pe scena. Absurd nu? ...in plus ca ea a fost prostituata cand era mai mica, celelalte 2 fete care au fost cu ea au venit si au marturisit...cum se zice: Trecutul o urmareste pe Monica Columbeanu! Acest cuplu nu se compara cu : Adriana Bahmunteanu si Silviu Prigoana. Adriana este o femeie de 35 de ani.Silviu Prigoana este de 55 de ani. Adriana nu s-a casatorit cu el pentru bani, ca Monica. Adriana este ziarista, nu ca Monica. Monica daca isi doreste ceva ii cere lui Irinel. Adriana daca isi doreste ceva are proprii bani, pentru ca este ziarista. Monica este doar o fata care pozeaza si se misca pe ring, in rest nu este decat o femeie simpla.Cand a fost pe OTV .Adriana si Monica...Monica statea muta, nu zicea nimic. Adriana era tare, stia ce zica, era indrazneata! Si apropo.cuplurile care sunt formate din bani nu o sa aiba niciodata noroc in viata, chiar daca au bani sau nu!

10 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pentru că până la Dumnezeu te mănâncă sfinţii.

| JustMeFlory a răspuns:

Sunt materialiste pentru ca vor o viata mai buna...probabil cand erau mai mici nu aveau ce isi doreau si acum au devenit oameni materialisti.Sunt fel si fel de situatii...Sa stii ca probabil or avea si suflet... dar se casatoresc din dragoste pentru bani.

| Moneyandfame a răspuns:

Iti zic cateva vorbe auzit de-alungul vietii mele(si multi le-au auzit sigur).
Banii n-aduc fericirea, dar o intretin.
Banii n-aduc fericirea, o cumpara gata facuta.
Banii n-aduc fericirea, dar cumpara un yacht destul de mare cu care sa ajungi la ea.
Mai e ceva de zis?

| smaranta a răspuns:

Pentru ca traiesc cu falsa impresie ca abundenta materiala, banii, pot inlocui dragostea si fericirea, dar sunt convinsa ca asta nu tine mult si in cele din urma se trezesc la realitate cu regrete...

| DAVID_8154 a răspuns:

Uneori bani cu dragostea fac cuplu bun insa nu este lege daca este diferenta de varsta sa nu existe dragoste sunt cazuri intre cazuri si sa stii ca am intalnit si exceptii

| gabriel10 a răspuns:

Se gandesc ca pe un mos cu bani il seduc, mai bine zis il excita...si poate face un stop cardiachappy si e. Asta e parerea meatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Suflet au ca astfel nu erau fiinte.
Se poate spune ori nu au cunoscut adevarata iubire, ori au fost puternic deceptionate in dragoste si acum pur si simplu traiesc clipa finanaciara.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anjelique draga... Of, e greu... DA au suflet, dar depinde de persoane. Exista persoane care chiar nu le intereseaza iubirea, ci numai banii, si le place viata asta sa stea qcnv care de multe ori chiar le provoaca scarba, dar sa aiba bani multi bani, si sunt si persoane care da se casatoresc pentru banii cuiva dar totusi le pare rau ca na lear placea si lor sa aiba pe cineva alaturi care sa iubeasca. Asta e... Stii, eu am o vorba, banii nu aduc fericirea, dar o intretin... De aici intelegi ce vreiwinking pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca dragostea trece prin stomac... atunci cand te mariti cu persoana pe care o iubesti si e putin sarac o sa vezi ca in timp vor fi lipsuri, neajunsuri si de la ele se vor isca certuritongue

| bianca695 a răspuns:

Pai ...isi aleg barbati cu bani si mosnegi pentru ca ele cred ca daca mosu moare tot le ramane lor da nu se gandesc ca poate nu moare si isi pierd tineretea alaturi de un bosorog in loc sa stea cu un baiat de varsta lorwinking