| ionut1816 a întrebat:

De cateva luni fac pregatire in particular cu un profesor si as dori sa-i spun ca nu mai continui cu pregatirea, ceva idei cum sa formulez daca ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii ca renunti la meditatii pe perioada vacantei si o sa il cauti in toamna dca mai ai nevoie

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca-i multumesti pentru efortul lui si dragostea fata de bani, dar nu-ti mai poti permite sa continui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un motiv serios pentru a intrerupe pregatirea? Daca nu este un profesor bun (nu inveti nimic), este indicat sa vorbeasca un parinte cu el, nu tu.

| Adinnaaaa a răspuns:

Poti sa ii spui "Domnule/doamna profesor/profesoara, va multumesc foarte mult pentru ajutorul acordat, dar m-am hotarat ca ma pot descurca singur de acum incolo". Sau ceva de genu. Sper ca te-am ajutat. O seara buna!

| Dum4ass a răspuns:

Pai, poti sa ii spui ceva de genul asta : " Buna ziua, domnule ( sau cum ii spui tu )." M-am gandit sa iau o pauza cu meditatiile deoarece este vacanta, si as dori si eu sa mai stau cu prietenii. Vom face din toamna din nou. am discutat si cu mama " etc.
Funda?

| Andreea_Petre_1990 a răspuns:

Pai poti sa incepi asa " Am hotarat impreuna cu mama ca ar fi ok sa iau o pauza de le meditatii, macar pe timpul verii