| OMEGALIN a întrebat:

Buna
Ma puteti ajuta cu niste idei?
Daca un minor ar dori sa faca rost si el de niste bani,ce,,munca" ar putea face?
Sper ca ati inteles, nu prea stiu cum sa formulez exact.

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Castigi bani prin internet.
Doar afaceri de pe internet poti la varsta ta.
Si poti castiga bani de pe internet prin mici afaceri (poti sa te si joci dar si sa castigi bani).
http://www.marketglory.com/strategygame/demonul112

Deci faci 2 in unu.

Trebuie sa il pui la munca, sa ataci referali la inceput este putin greu dar pe urma faci bani asa usor incat nu iti dai seama.
Confirmarea o primesti la email prin Spam.

| OMEGALIN explică (pentru Mihail2020):

O sa incerc jocul, sper sa ma descurc happy, mersi big grin

| OMEGALIN explică (pentru Mihail2020):

Cum fac rost de gold si de alte chestii, arme si de toate, ca nu am nici un ban, cum strang bani?
Te rog ma ajuti? laughing

| Mihail2020 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Trebuie sa lupti cu referali.
Sa muncesti odata la 24 ore.
Poti sa transferi 4, 4gold=1 Euro
Aicea ai un blog pentru inceput.
http://marketgloryy.blogspot.ro/2012/07/marketglory-primii-pasi-in-joc.html

| OMEGALIN explică (pentru Mihail2020):

Multumesc foarte mult happy

| Mihail2020 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Cu placere.
Si daca poti sa imi dai si funda daca te-am ajutat mult.
Retragerea banilor se face daca ai Euro
Si se transfera prin Credit Card (Carduri), Transfer bancar si Paypal.
Eu zis ca toate extragerile care le faci sa le duci in Paypal dupa ce ai strans o suma foarte buna poti sa trimiti bani prin banca si te taxeaza cu 3.30 dolari.
Nu-i o suma mare, dar sti ca pe PayPal nu iti ea Dobanda, Comisioane si alte chesti cum iti ea la Banca.
Si intri in castig.
Si aia cu 3.30 cand trimiti bani se ea un mica plata numai cand trimiti atata, in rest nu iti ea deloc.

| OMEGALIN explică (pentru Mihail2020):

Mai as avea o intrebare, cum pot intra in razboaie?

| Mihail2020 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Trebuie sa apartii unei Organizatii.

| OMEGALIN explică (pentru Mihail2020):

Ok,mersi,iti dau si funda happy

14 răspunsuri:
| aaaaa_8179 a răspuns:

Vinzi pliante, faci treaba prin casa contracost happy vinzi ceva de valoare la care nu ti atat de mult, Sper ca te-am ajutat ....mult noroc!

| OMEGALIN explică (pentru aaaaa_8179):

,,faci treaba prin casa contracost '' faza e ca eu in casa as dori sa aduc un fel de profit in plus happy
O sa vad cu celelalte, multumesc, daca iti mai vin cateva idei, te rog sa imi spui happy

| aaaaa_8179 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Depinde cat de mare ai vrea sa fie profitul .....Pentru unele magazine poti imparti pliante, Poti sa vorbesti cu cineva de exemplu de la un restaurant sa imparti pliante/meniuri in posta, reprezentat la o firma de cosmetice, Iti poti vinde unele lucruri pe internet, Daca ai vecini sau cunoscuti poti sa ii ajuti pentru o mica suma, Poti avea grija de o persoana varstnica in sensul de ai face o favoare(ex. ii faci cumparaturile zilnic), plimba zilnic catelul cuiva, Pariuri sportive daca esti pasionat de fotbal. Sper sa-ti fi fost de ajutor, Mult noroc la bani!

| onasislucas a răspuns:

Pai poti sa lucrezi la o terasa pe timp de vara, la un bar, la un fast food sau un uncenic undeva la un atelier! big grin Sper ca te-am ajutat.

| DaNi11 a răspuns:

Part time job. Restaurant ceva...pe timp de vara...Totusi cati ani ai?