| anonim_4396 a întrebat:

De ce adolescentii din ziua de azi sunt atat de superficiali? Nu inteleg ca aparenta nu conteaza,esenta-i importanta! Isi aleg modele gresite, vor sa fie populari...pentru ce? Traim intr-o societate bolnava si nu sunt promovate valorile adevarate.

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca sunt superficiali pentru ca asta se doreste de la aceasta generatie, sa nu gandeasca profund, sa nu citeasca, sa nu deschida ochii la ce se intampla cu adevarat in jurul lor.isi aleg modele gresite pentru ca numai asta vad, asta e promovat.Nu e numai vina lor, ci si a familiei in primul rand, apoi al scolii si societatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa si crezi ca intrebarea asta va schimba ceva? Lumea va avea aceeasi gandire si comportament de ****. Generatiile devin din ce in ce mai proaste.

| gaby5995 a răspuns:

Parerea mea e ca parintii le ofera tot ce vor si ei nu mai sunt nevoiti sa munceasca. Obtin totul prea usor. Gandeste-te la 2 adolescenti: unul cu muti bani, de la oras si unul cu mai putini bani, de la tara. Ala de la tara munceste ca sa scape de saracie, in timp ce ala de la oras nu stie pe ce sa mai cheltuie banii si prin ce discoteci sa se mai duca. (se poate intampla si invers).

Modele gresite? Ce model vrei sa-ti alegi cand la tv ii vezi doar pe bianca si pe victor?
Acum se promoveaza fetele dezbracate nu cele cu talent. Aceasta e societatea in care traim.

| LizGreen a răspuns:

Bună! Înțeleg foarte bine ce spui. Și eu cred la fel. Valorile adevarate sunt prea bine ascunse. Toți au modele greșite pentru că doar ce este greșit este și promovat. Ce este din suflet e considerat patetic sau stupid! Popularitatea este dupa mine in frunte la cele mai neînsemnate lucruri. Adolescentii populari, din cate observ, sunt aceia rai, care te jignesc, fumează etc. Este bine ca tu nu esti așa si, te sfatuiesc sa nu te schimbi... sa ramai printre putinii oameni unici!