| natta a întrebat:

De ce adolescentii isi strica viata?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsa de experiență și curiozitatea îi fac să devină vulnerabili în fața provocărilor.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Pentru ca fac orice sa fie cool.Bolovanul de pe umeri e pe post de decor la majoritatea.Cand eram mica si frumoasa, mama imi zicea:"Mama in viata sa citesti de 10 ori si sa scrii o data, sa asculti pe toti si sa iti dai dreptate tie si niciodata sa nu judeci omul dupa ce nu stie"
Mama. e un inger care le face pe toate trei.Eu inca mai lupt cu demonii

| Psihiatra a răspuns:

Uneori ca sa arate ca au curaj, ca sunt tari, alteori pentru ca vor sa traiasca la maxim cum s`ar spune.sa se bucure de cea mai frumoasa perioada a vietii happy

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca sunt multe motive. Voi enumera cateva:anturajul, accesul la informarea gresita, educatia primita, tigarile, drogurile si asa mai departe.

| Nicoleta a răspuns:

Pentru ca unii nu au suficienta minte ca sa poata gandi cat de cat matur, pentru ca vor sa dovedeasca ceva, vor sa para ceea ce nu sunt, vor sa atraga atentia asura lor.

| Rioko a răspuns:

Pentru ca adolescentii (majoritatea) actioneaza impulsiv...