| Ivo a întrebat:

De ce isi incep adolescentii viata sexuala la varste cat mai mici?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru simplul motiv ca nu vor ca ceilalti, in conceptia lor libertina sa rada de ei si nu-si dau seama ce mult pierd, pierd farmecul primului sarut, al primei mangaieri.pacat

20 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Din curiozitate, si mai mult datorita faptului ca ii papa hormonii, daca ne gandim bine, si pe noi ne-a framantat ideea asta la 13 15 ani, doar ca nu aveam la dispozitie atata amar de material pornografic pe toate tarabele, si diponibile la un sigur click de mouse!

| cioko19 a răspuns:

Cine stie? curiozitatea o fi vina? .sau. ca sa fie mai.smechere?
Doar ei stiutongue.
:*

| xibalba a răspuns:

Pentru ca e mare curiozitatea in zilele noastre... Sau poate ca ei considera ca daca isi incep viata sexuala vor fi maturi, dar nu e asa. Poate e si lipsa de informare, desi se pot informa din muuulte locuri. Important e macar sa se protejeze, ca responsabilitatea pentru o eventuala sarcina nu cred ca si`o asuma...

| Artemiss a răspuns:

Curiozitatea, anturajul, dorinta de a fi ca ceilalti, de a iesi din anonimat(asta cred ei)...lipsa comunicarii din familie(daca parintii le-ar explica ca e periculos sa iti incepi viata sexuala la o varsta frageda ar fi altfel lucrurile)...

| snepy a răspuns:

Curiozitatea, anturajul

| Ianaaable a răspuns:

Adolescentii au evoluat foarte mult in ziua de azi. adica ai observat si tu fete de 13-14 ani cat de aranjate sunt si cat de bine arata, la fel si baietii. trec foarte repede peste multe etape, toti vor sa "creasca mari" si uita de copilarie. Sunt emancipati! si tot timpul trebuie sa faca ceva nou... a intretine o relatie sexuala li se pare ceva foarte "coolsmug" iar pana la 18ani baietii trebuie` sa fie gigolo iar fetele sexqueenslaughing)laughing)

| stefan110310 a răspuns:

Bai fratilor. toata lumea " pentru ca e democratie". vrei sa zici sa in timpul monarhismului, comunismului sau mai stiu eu ce-ismului nu erau curve?laughing tot ce se intampla rau e pe baza de democratie. De ce nu veniti voi cu o idee brilianta, o alternativa a regimului actual? fiecare face ce vrea fratilor. daca un copil incepe viata sexuala la 8 ani ce? te afecteaza pe tine? sau te face sa te simti inferior cumva? trecand foarte usor peste ipocrizia asta de fatada, chiar crezi ca, cuiva ii pasa de o alta persoana? Fiecare trage pentru el, face pentru el, ia decizii de unu singur

| stefan110310 a răspuns:

Poate fi ceva mai banal ca sexul pe planeta asta? nu pe bune acum. toata lumea face. ce e asa o chestie. e pur instinctual. ne deosebim de animale doar prin "inteligenta"( cine o are bineinteles) dar instinctele sunt aceleasi. So? de s-a intors lumea cu fundul in sus. Nu cred ca asta e problema omenirii la ora actualalaughing

| Miha.Ella. a răspuns:

Eu am 16 ani si nu sunt curioasa sami incept viata sexuala dar in cercul meu de prietene cam toate siau inceput viata sexuala dar eu chiar nu le inteleg de ce siau incepu la 16 ani. toata viata avem timp de,, sex,, si eu una nu prea am incredere in baetzi de unde stiu eu ca acea prs cu care imi incep viata sexuala nu sufera de o boala sau alt ceva ...eu una nu o sa-mi incep viata sexuala mai devreme de 18 ani...:d chiar daca prietenele mele o sa ma considere fricoasa sau altcumva.

| alina88 a răspuns:

Curiozitate si anturaj... apoi mai la urma cred ca sunt indragostiti sau se lasa coplesiti de prieten(a).

| Letytzy@ a răspuns:

Din curiozitate si din dorinta de a fi ca ceilalti

| sebastian_7562 a răspuns:

Acuma adolescentii... iar peste cativa ani...copilashi... curiozitatea e mare, iar cand te ia valu`... e greu. laughing)

| Mosotti a răspuns:

Un motiv este si libertinismul care e f bun, dar pe de alta parte, din cauza mancarii hormonate si tot felul de E-uri, grabeste dezvoltarea copiilor si simt nevoi mai devreme ca inainte, s-a cam decalat cu 2 ani treaba.
Daca acum 30 ani incepeau pe la 15 ani, acum o iau de pe la 13.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curiozitatea și cel mai grav, anturajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din curiozitate...afla de la altii mai mari cum e.si vor si ei sa stie...se datoreaza si faptului ca majoritatea fetelor...cauta sa aiba prieteni mult mai mari decat ele...si normal ca baiatul... le face sa puna suflet.si dupa aia le cere sa faca dragoste cu ei... daca refuza.se raceste relatia.si asa...accepta fata ca sa nu piarda baiatul. e o prostieee! ca dupa aia se dau cu capul de pereti ca uite cu cine am facut. ce am facut...dar.in principiu. din curiozitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca in ziua ce azi exista democratie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaby draga sti si tu cm e mai e si varsta asta nebuna 14 ani erectii de nestapanit

| alexandra_2644 a răspuns:

Din curiozitate? sau baietii le cer asta...la fete ma refer......DEMOCRATIE

| Tania_6628 a răspuns:

De prosti!

| Lylyana1989 a răspuns:

Parerea mea este ca s-a intors lumea cu fundul in sus peste tot numai de sex se vb