| 2k18Tpu a întrebat:

De ce adolescentii sunt așa imaturi?

Răspuns Câştigător
| DiyanAndorea a răspuns:

Adolescentii sunt in formare. Nu sunt trecuti prin viata ca sa zici ca s au maturizat din cauza anumitor situatii.

Dar exista si adolescenti maturi, care au fost nevoiti sa se maturizeze, dar care cel mai probabil si a pierdut o parte din copilarie.

So, adolescentii sunt imaturi, pentru ca sunt in perioada aia a vietii in care considera ca tot ce fac este corect si greu iau in considerare parerea altora pentru ca sunt orgoliosi.

In concluzie, maturitatea vine odata cu aparitia responsabilitatilor si a deciziilor care au impact asupra celor din jur.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce e apa uda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce focul arde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să-și scoată părinții din minți și să-i facă să-și blesteme zilele și ceasul când s-au împerecheat. De aia.
Dar să nu mai spui la nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce stadiu apa nu este uda?

| Harley18 a răspuns:

Unii se maturizeaza mai tarziu, altii mai devreme.