| resident a întrebat:

Oare numai adolescentii sunt grabiti imaturi nu stiu nimic deoarece nu au mult din experienta vietii?, batranii nu?

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Hei nu face adolescentii prosti k ma supar waiting

| elena a răspuns:

Adolescentii traiesc in secolul vitezei si trebuie sa se miste ca atare, chiar daca nu au experienta vietii... da, toata stima pentru parul alb si regret greutatile prin care au trecut batranii, nu vom scapa nici noi de batranete, trebuie sa ne suportam unii pe altii, dar sincera sa fiu cateodata doresc imaturitatea unui tanar decat senilitatea unui batran, pentru sunt destui care au dat in mintea copiilor, of si mai sunt si frustrati ca nu mai sunt ca voi si devin groaznic de rai si in gesturi si in cuvinte si te intrebi oare ce ai de invatat bun de la ei, unde este adevatara experienta a vietii pe care o asteptam...

| Jonsdottir a răspuns:

Ooooo, cum sa nu laughing, in ochii batranilor suntem niste copchii tembeli care nu stiu nici pe lume traiesc, dar ei oare s-au vazut?

| cioco1tweety a răspuns:

Intr-adevar.multi adolescenti fac greseli destul de mari pentru simplu fapt ca nu au experienta vietii.De cele mai multe ori ei dau dovada de multa curiozitate si curaj incercand diverse lucruri. Spre exemplu(de ce nu gresesc batranii).nu cred ca vei vedea vre un batran care sa sara cu parasuta si chestii de astea nebunesti si atunci automat nu se expune riscului de a pati diverse lovituri(si nu numai). Asta nu inseamna ca e litera de lege conceptia asta.sunt destui batrani care fac greseli pe care de obicei le face un adolescent, dar si destui tineri care se comporta ca si cum ar fi ceva mai inintati in varstahappy

| alma a răspuns:

Eu sunt pentru varianta "cine nu are un batran sa-si cumpere".

| emokid9329 a răspuns:

Mmmdah... poate ca noi nu ne-am maturizat in totalitate dar sunt oameni care nu s-au maturizat deloc tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare dintre noi trecem prin anumite perioade ale vietii noastre in care vedem lucrurile altfel in functie de varsta, deci de experienta, si uitam cum am fost odata.
Trebuie sa ne amintim ca nimeni nu e perfect si sa nu uitam cum am fost odata. Etapele sunt cam aceleasi, diferenta este vederea de ansamblu, dar cu stresul si problemele din ziua de azi cine mai are timp...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu faci o comparatie intre adolescenti si batrani? fa-o intre adolescenti si maturi.batranii senili sunt la fel cu copii mici.nu mai gandesc corect, fac pe ei, nu mai pot manca singuri, nu au cu ce{dinti}deci sunt ca si copii mici. ce experienta a vietii ca nici memoria nu-i mai ajuta si telecomanda e incurcata rau. dar intre un matur si un imatur cum bine spui nu incap cuvinte.adolescentul trebuie sa respecte si sa invete. un matur trebuie sa -i respecte si sa -i indrume.si crezi ca e o scoala in afara de scoala vietii care te invata sa fii adult sau parinte? nu fistecare experimenteaza, dar un adlescent exagereaza cu experimentele si uite cati mor saracii pe sosele, innecati, beti sau drogati.si e pacat de atata tinerete risipita in zadar.sincer daca ma pui sa ma dau cu sania acum pe unde ma dadeam cand eram adolescent, nici cu pusca la spate nu as faceo.nu de frica. din precautie.