| xBlueEyes a întrebat:

De ce avem teme in vacanta?

Răspuns Câştigător
| TheVampireDiaries a răspuns:

Dar de aia mergem la scoala, sa invatam! Zi de zi si invatam destul! Macar in vacanta sa ne fi lasat liberi!sad

5 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Pentru binele nostru. Dacă nu am mai avea teme, nu am mai utiliza cunoştiinţele pe care le căpătăm la şcoală, le-am uita, şi după vacanţă ne-ar fi mai greu să ne acomodăm.

Numai bine!

| Doηηa a răspuns:

Sincer, eu nu am "teme". =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Temele pentru acasa, in vacanta, sunt o sansa in plus de a confirma/infirma cunostintele acumulate pana atunci. Degeaba te dai tare pe net, daca la scoala esti praf. Mintea trebuie tinuta intr-un antrenament continuu, altfel ajungi o meduza (in cel mai fericit caz).

| xBlueEyes explică (pentru anonim_4396):

Draga Kronstadt. Daca am 10pe linie Nu Sunt chiar prost, Nu?winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru xBlueEyes):

Daca pui intrebari de genul asta... Mai spun?