| Alexutaa a întrebat:

De ce baietii considera ca aspectul fizic este pe primul loc si nu mentalitatea in tiparul unei fete perfecte pentru ei?

Răspuns Câştigător
| deea07 a răspuns:

Simplu, pentru ca baietii sunt superficiali, vor langa ei o diva de pe copertile revistelor, insa nu se uita in oglinda, ei oare merita o asfel de fata? Sunt de acord cu oricine ca aspectul fizic conteaza, dar degeaba esti frumoasa si cand deschizi gura uimesti cu perlele pe care le scoti.

7 răspunsuri:
| ZeWsSs a răspuns:

Eu si prietena mea ne cunoastem de la gradinita si prin cls a 7 neam comb si suntem si acum impreuna si avem 19 ani ideea este ca atunci arata binisor si ma atras fizic.dar acum nu mai e cine stie ce.adk nu e nici urata si nici top model e potrivita si nu mie rusina sa ma afisez cu ea...deci pentru mine in momentul asta aspectul nu mai conteaza pentru ca sunt indragostit de felul ei de a fi si de personalitatea ei.

| Gstefan a răspuns:

Pe primul loc este intotdeauna aspectul fizic indiferent ce ar zice alti, apoi intra mentalitatea si restul. Pentru ca una e sa iesi in public cu o fara frumoasa si alta sa iesi cu balena la apa.

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

De prosti ce suntwinking

| EuTeIubesc a răspuns:

Pt ca unii sunt atrasi de aspectul fizic mai mult, dar sunt unii care aleg o fata, daca e si desteapta, si dragutawinking

| Alexutaa explică:

Eu una consider asa " frumusetea e trecatoare" dar mentalitatea/gandirea cum e?happy Nu cred ca mi-as alege baiatul potritiv pentru mine in functie dupa cum arata, am intalnit multi baieti care aratau bine dar mentalitatea era de 16 ani desi aveau peste 20+. S-au schimbat gandiriile cu trecerea aniilor dar s-au schimbat in rau si nu in bine cum considera alti.

| anonimatus1999 a răspuns:

Asta pentru ca daca esti urata dar desteapta un baiat nu te-ar lua cum nici tu nu l-ai lua pe el logic

| catallin27 a răspuns:

Cand un baiat intalneste o fata se gandeste la ea ca la o posibila viitoare mama o copiilor lui. iar o fata cu un fizic frumos este perfecta pentru a naste copii sanatosi. mai este si placerea de a face doar sex sau de a se mandri cu o fata frumoasa