| forever4you a întrebat:

De ce baietii intr-o relatie au obiceiul de a face pe sefii?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că li s-a urcat la cap!
Noi trebuie să dăm milităria jos din pod și să le spunem că suntem egali, nu ierarhici!
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Într-o relatie daca exista dragoste, intelegere si respect nu trebuie sa conduca doar unul, ci trebuie ca ambii parteneri sa detina aceiasi putere.

| User a răspuns:

Bicaz we are za bo$$ cool
Glumesc. Dupa mine intr-o relatie nu ar trebui sa existe sef sau sclav. E aiureaoh go on. De ce au unii obiceiul asta? Pentru ca vor sa se dea smecheri, banuiesc.

| anDa a răspuns:

Barbatii detin putere, autoritate si control. Au toate calitatile pentru care se pot numi sefi.

| alexaaa a răspuns:

Nu toti o fac pe sefii.intro relatie, amandoua "parti" sunt ff importante.amandoi trebuie sa ia decizii, sa vb, nu exista o pers mai superioara si una inferioara. da, sunt niste baieti care o fac pe sefii, dar si pentru ca fetele ii lasa sa o faca pe sefii. ei hotarasc totul, crezand ca iau cea mai buna decizie, dar nu e asa.in cazul acesta, fetele ar trebui sa faca ceva, altfel, ei vor continua. dar sunt si acei baieti care iau ei initiativa intr-o relatiewinkingpentru ca noi fetele, de cele mai multe ori nu vrem sa luam noi initiativa.depinde de fiecare baiat. daca lucrurile sunt bine stabilite de la inceputul relatiei, nu va fi nicio problema, pentru ca amandoi sunt importanti.winking

| forever4you explică:

Pentru idiotu', prostu si nici nu mai stiu cum sa-l mai fac adica pentru anonim am intrebat de ce baietii au obiceiul asta nu ca eu mas afla in situatia asta...cap de tinichea!

Răspuns utilizator avertizat
| Narfundo a răspuns:

Din cate stiu fata incearca sa conduca baiatul iar baiatul neintentionat ajunge sa o conduca. Daca este iubire adevarata. Daca nu este iubire adevarata fata va conduce baiatul...inteleg ca vi-se pare normal sa existe egalitate intre cupluri, dar uneori baiatul chiar trebuie sa ia decizia fara ajutorul fetei.

| hayley a răspuns:

Pentru ca ei se considera mai puternici, ca au dreptul asupra femeilor fara doar si poate. Aceste vremuri au apus insa de mult. Daca un baiat se poarta asa explica-i ca nu e ok, ca te simti nedreptatita si ca daca te vrea langa el trebuie sa faca schimbari la comportamentul lui. Succes kiss

| edy132 a răspuns:

Depinde de persoana. De ce nu il intrebi? Eu stiu ca intr-o relatie trebuie sa te porti cu respect ca de la egal la egal.

| Bya132 a răspuns:

Pur si simplu.Probabil,acestia au auzit,, Barbatii sunt CAPUL familiei" asta ar fi o explicatie.
A doua, acestia v-or sa domine.
Depinde foarte mult de zodie.Desi nu sunt baiat, eu una cred ca ar fi niste explicatii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu fetele sunt mai obsedate ca baietii cand vine vorba de sefie. Da ce ai vrea tu ...sa conduca femeia? este umilitor.Cap patrat ce ai.