| EugenGA5 a întrebat:

De ce britanicii de origine romana (cei care au imigrat din tara si locuiesc in UK) nu sunt discriminati iar cei care nu au cetatenie sunt? Multi romani care au cetatenie am facut ca nu prea au restrictii la servici, sunt vazuti bine sia aeroport nu mai sunt controlati.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toata lumea e controlata la aeroport

odata ce esti cetatea britanic ai alt status in UK, nu e si normal?
si nu ajung sa ia cetatenie toti tiganii pusi pe furat

| EugenGA5 explică (pentru suntserios):

Un prieten care nu avea cetatenie a fost supus la miate controale in PLUS fata de cetatenii britanici.

| EugenGA5 explică (pentru EugenGA5):

Niste, scriu devpe telefon si e mica tastatura

| Viitorulapropiat a răspuns:

Pentru ca aia cu cetățenie au fost acceptați si sunt văzuți ca oameni cu carte, si au o imagine buna.

| EugenGA5 explică (pentru Viitorulapropiat):

Adica sunt britanici si le comvine mai mult sa angajeze conationali fata de imigranti? Drept e ca si eu as face tot asa, parca ai mai multa siguranta

| EugenGA5 explică:

Iar in general oamenii care nu muncesc la munca de jos sunt britanici de origine romana