| cristianorudi7 a întrebat:

De ce cand iau melodii si le deschid mi se deschid cu vlc si nu cu winamp, cand winampu e instalat?
Si pe fisierele melodice este iconita de la vlc, nu aia de la mp3 sau winamp.

5 răspunsuri:
| sorinL1 a răspuns:

Click dreapta pe fisier -> Open with -> Choose default program -> alegi Winamp.

| DraGfirE a răspuns:

Dai click dreapta pe o melodie oarecare dai properties si sus e iconita vlc-ului si langa scrie change si alegi winamp.

| evostyle7 a răspuns:

Click dreapta pe un fisier audio. La opens with dai click pe change, iti alegi din lista care apare winamp, dai apply si pe urma iti va deschide fisierele audio cu winamp. Bafta.

| Violent a răspuns:

Esti praf rau daca nu m-ai stii si asta

| 123abcd a răspuns:

Este asa pentru ca ti-ai setat programul default VLC.
Pentru a-l schimba trebuie sa faci urmatoarele:
Click dreapta pe orice piesa --> Open with ---> Chose Program.--> Alegi winamp si bifezi casuta "Always use the selected..."--->OK
Astfel programul implicit este winamp, iti va deschide piesele acelea in winamp si iconita va fi cea de la winamp.