| dragonslep a întrebat:

De ce culturisti aia mari maninca asa de mult si nu se ingrasa? De ce?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ba se intrasa in extra-sezon, uite pe Lee Priest :
http://body-world.net/wp-content/gallery/lee-priest/3.jpg

Poti sa te mai uiti si la altii.

De-aia exista perioada de extra-sezon ( off season ) si perioada competitionala.

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

E o diferenta intre aia si balenele care baga ce apuca si isi pun curu'-n fotoliu/pat si dau drumu' la TV/PC.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca au grija ce mananca, cantitati clculate si diete speciale si oricum fac foarte mult sport

| ionutalex13 a răspuns:

Nu se ingrase acum pentru ca fac asa mult efort si arderile lor sunt intense.o sa se puna pe ei atunci cand o sa se lase

| Anonima240 a răspuns:

Pentru ca dupa se duc si ridica greutati foarte mari.

| dragonslep explică (pentru Anonima240):

Wow ce explicatie logica... Auzi ati dau un sfat, daca nu stii sa raspunzi la genul asta de intrebari lasate

| lidix a răspuns:

CA FAC SPORT LOOOOOL. plus ca ei mananca numai ce trebuie. adica proteine. nu grasimi si zaharuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru lidix):

Cum naiba sa nu manance grasimi? Grasimile sunt MEGA-IMPORTANTE cand pui masa musculara.

Si zaharuri? Dupa fiecare antrenament, pentru refacerea glicogenului.

Daca nu stii NIMIC, de ce comentezi?

| lidix a răspuns (pentru Cosmin86):

In fiiine. ideea e ca nu mananca toata ziua shaorma si cartofi prajiti sau ciocolata si dulciuri. la asta ma refeream. nu mananca orice fel de grasimi. sau zaharuri. nu te mai agita atata happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru lidix):

In perioada de masa musculara ( bulking ) au nevoie si de 5000 de calorii intr-o zi, asa ca shaorma nu strica. Unii baga si 6-7 shaorma intr-o zi ( + multe alte mancaruri ), gen mai mult decat o familie de 4-5 persoane.

Cunosc o gramada in sportul asta si stiu cu ce se mananca, asa ca nu te mai grabi sa dai un raspuns.

| lidix a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine. ma bucur pentru tine.