| me_4173 a întrebat:

De ce de fiecare data cand te chinui sa faci un lucru bun nu iti iese? Anul asta am dat Evaluarea Nationala si am invatat fooooarte multsad dar cand au venit rezultatele unele fete care au spus ca nu au invatat deloc au luat nota mai mare decat mine.Acum imi e foarte frica sa nu intru unde mi-am propussad. Ce ziceti ma puteti inveseli?

Răspuns Câştigător
| andre3ea_1248 a răspuns:

Off.sa stii ca asemenea situatii se vor mai intampla si nu numai tie. uite de exemplu eu anul asta dau bacul, luni am la romana si am invatat majoritatea comentarilor, dar sunt sigura ca se va gasi unul sau mai multi "destepti"care vor lua la fel sau mai mult decat mine.eu acum ce trebuie sa fac? nu am ce.insa lumea e asa nedreapta.sunt sigura ca fetele alea au copiat...tu trebuie sa te consolezi cu gandul ca ai invatat si totuji u ramai cu ceva din scoala generala pe cand in cazul lor ma indoiesc ca va fi asa.eu iti urez bafta si sper sa intri acolo unde iti doresti:*

4 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

1) nu este adevarat ca atunci cand te chinui sa faci un lucru bun nu iti iese
2) cu siguranta asta s-a intamplat pentru ca ai fost prea stresat/a

| Miruuuuu a răspuns:

Nu ai luat rezultatul dorit pentru ca ti-ai incarcat mintea cu prea multe informatii. Ce ai invatat in toti acesti ani sunt acolo in mintea ta. Nu trebuia sa inveti pe branci tot weekendul pentru ca nu mai poti ingrasa porcul in ajun.
Stai linistita ca o sa iei unde doresti,

| fLrYdzstr a răspuns:

Liceu propus sa-l pui ca prima optiune si chiar daca ai media mai mica decat media liceului mai mult de 50% vei intra ca sigur va ramane un loc liber. Stai linistita

| LuckyboyRO a răspuns:

1.in clasa a 8a si eu am invatat mult pentru evaluare. am luat note mici, dar pana la urma am intrat unde mi am propus.
2.stai linistit ca in Romania, mita, minciuna si bataia de joc e un lucru obisnuit ...nu ti bate capul cu notele acelor fete...
las' ca ai sa intri la liceul dorit...bft in continuare