| naviDIabLO a întrebat:

De ce e viata asa de nasoala?

28 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu viata e nasola.Viata nu e nicicum. E doar viata.
Noi avem grija sa o face nasoala.De ce? Pentru ca luam unele decizii la repezeala sau pentru ca dam ascultare tuturor mai putin noua, sau pentru ca incercam prea tare sa fim fericiti si ne simtitm nefolositori cand nu reusim.Astea ar fi in mare motivele pentru care ne trezim cu fata la cearceaflaughing

| Silvia a răspuns:

Nu e nasoala. E doar naspa uneori, dar trebuie sa treci peste greutati.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cine stie?
Asa e eastraight faceSi cu bune si cu relewinking
Trebuie sa o acceptam asa cum ebig grin

| Hmmmm a răspuns:

Nu e chiar atat d nasoala.mereu exista si parti bune si parti mai putin bune.am invatat cu timpul ca doar bine nu poate fi... oricat d bucurosi am fi mereu va exista ceva rau. dar si din acele rele se poate invata cate ceva...asa ca tot raul spre binelaughing

| Victoria a răspuns:

Pentru ca nu stii tu sa o traieste asa cum trebuie. Incearca sa vezi intotdeauna partea plina a paharului. Viata e frumoasa si merita traita! Dar daca nu stii sa te bucuri de ea si sa lupti zi de zi, chiar e urata.

| User a răspuns:

Nu e deloc nasoala.

| viatadecacatt a răspuns:

E nasoala rau nu asa.
De ce? ca sa e ea si a mea asa va fi mereu

| Butsilee a răspuns:

As vrea sa-ti raspund la intrebarea ta dar nu pot straight face adica nu stiu ce sa mai zic rolling eyes si eu m-am saturatstraight face toata lumea a trecut prin atatea rolling eyes asta-i viata thinking nu ne alegem noi soarta sigh

| Bishop a răspuns:

Ca sa te tai cu lama. E "tru"

| Casiana a răspuns:

Ca e "naspa" daca nu e "nasoala"winking

| StilSanatos a răspuns:

Fratilor! ce tot ziceti voi acolo ca viata nu e nasoala uneor?//sunt sigura ca fiekaruia dintre voi vi s-a intamplat sa treceti prin clipe grele si sa ziceti ca viata e nasoala, poate sa ne-o regretam, e avevarat ca dupe ce trecem de clipele grele ne pare rau pentru ce am gandit! sau mai ziceti ca viata nasoala ne-o facem singuri! nu e avevarat, pote uneori ne-o facem singuri dar de cele mai multe ori ne-o fac ceilalt cand isi baga capul unde nu fierbe oala, cand vor sa se razbune sau cand vor sa ne strice viata! asta inseamna ca noi ne-o facem singuri? atunci cand profesorul ti-a pus 4 pentru ca ai stiut si lui x care e favoritul lui ii pune 8 care n-a zis nimic inseamna ca ti-ai facut-o singur? NU, si multe altele, e vina noastra ca parintii beau si nu se inteleg? nu, poate ziceti ca nu trebuie sa punem la suflet dar asta facem parte din viata noastra e insasi viata noastra si nu o putem ignora! dar ca sa nu par o pesimista viata are si farmecul ei, placerile ei, fericire si afectiunea prietenilor, cea mai buna pastila pentru tratarea pesimismului este un prieten adevarat, fara ei nu am pute trai, fie el cine o fi mama prietenul, sora, fratele, etc, si atunci cand avem un necaz trebuie sa ne gandim si la lucrul bun care s-a intamplat odata cu acel necaz:poate prietenii stau mai mult in preajma ta, poate prietenul iti arata mai multa afectiune...succes tuturor! 1viata trebuie traita pana la capat, oriqm ar fi ea!

| Alex_7297 a răspuns:

Ca să pui tu întrebarea asta, aici, acum. Deşi nu cred că e nasoală...

| DianaLostInDreams a răspuns:

Incearca sa gandesti pozitiv.Viata nu e nasoala, tu ti'o faci sa fie asa.

| zeeeeeex a răspuns:

Ea nu e nasoala, e chiar foarte frumoasa dar unele mici probleme care acum iti par foarte mari o fac sa para nasoala.
Stii ca omul pozitiv e un individ prost dar fericit si un om destept rezolva problemele dar unul inteligent le evita... asa ca fa si tu la fel.
Fi mai indiferent fata de "problemele" care iti apar in cale si vei vedea cu adevarat cat de frumoasa e viata apreciind micile lucruri care ti le ofera si care majoritatea le ignora straight face

| Andra_5221 a răspuns:

Pentru ca exista oameni care gandesc ca tine.

| Allegria a răspuns:

1.pentru ca e scurta
2.pentru ca oamenii sunt prosti
3.pentru ca in special romanii sunt prosti
4.TRAIM IN ROMANIA...SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL?

acum...mai ai vreo intrebare laughing?

| HappyPills a răspuns:

Pentru ca unii oameni gandesc "nasol"

| naviDIabLO explică:

Da exista oameni care gandesc ca mine si cred ca o spun in numele tuturor ca ne-am saturat de viata asta...

| sabinozaur a răspuns:

Asa o vezi acum. cand poate ti s`au intamplat ff mult chestii nasoale. incearca sa faci ceea ce trebuie. ceea ce iti place cu oamenii pe care ii iubesti si merita respect din partea ta.happy si atunci o sa spui ca ti s-a parut un fleac, ca te-ai intristat in cazu` asta incat sa spui ca viata`i nasoala.happy:*>big grin

| eounik a răspuns:

Pentru ca nu ti`o traiesti happy

| smileforme a răspuns:

Fi si tu mai optimist si priveste partea plina a paharului.cred ca e nasoala din cauza gripei noi si a crizei economice. straight facesad

| greenyk a răspuns:

De merewinking!

| Theodora a răspuns:

Este nasoala pentru ca gandirea ta o percepe asa si vede doar in fata. Daca ai incerca sa privesti si stanga si dreapta ai realiza ca e frumoasa, chiar daca intampini uneori dificultati.

| aumih16 a răspuns:

Pentru ca tu probabil nu te simti implinit iti lipseste ceva si te gandesti cam asa gen ce bine o duce aia ala ca au un loc de munca apoi ca se casatoresc dupa relatia avuta impreuna si tu esti poate invidios pe treaba asta ca ala aia are tot ce ii trebuie si tu nu pai i-a incearca sa faci ceva cu viata ta incearca sa schimbi ceva altfel o sa ramai cu regrete poate si cu sechele incearca sa fii o persoana care sa nu stea toata ziua numai in casa ba la televizor sau la calculator laptop ce ai tu ca poate si asta e o problema esti inconjurat prea tare de tehnologia asta si din pacate tu numai vezi si poate nu ai timp sa vezi si realitatea din jurul tau si e pacat si incearca cat mai mult sa iesi din casa si sa si comunici mai mult asta daca ai o problema cu comunicarea dar ma indoiesc ca la tine ar fi problema asta poti incerca si varianta cu psihologul sau psihoterapeutul viata nu a fost niciodata placuta a avut si parti neplacute dintotdeauna a fost asa sa stii nu a fost altfel niciodata pentru ca altfel nu ne-am simti bine daca nu am avea si parti rele nu numai bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite...de-aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa stii ca intotdeauna se poate si mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece are un nas foaaaarte marerolling on the floorrolling on the floor

| girl_5735 a răspuns:

Pai calmeaza-te, inspira adanc si gandeste-te.este doar o situatie mai grea din viata ta ...nu dramatiza maine poimaine iti trece si vei fi ca nou:* u iti faci viata nu ea pe tine succes