| Root4004 a întrebat:

De ce exista site-uri ca BestGore?

Nici nu m-am uitat la asa ceva dar am auzit de la prieteni ca pe acesta sunt videoclipuri cum omoara unii oameni si alte chestii sadice. Pana la urma... De ce s-ar uita lumea la asa ceva?

Cat de interesant e?

[Sper ca un admin sa nu-mi stearga intrebarea; chiar sunt curios cine ar face asa ceva]

Funda tongue

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Pentru ca unii oameni sunt foarte curiosi in legatura cu aspectele violente, sangeroase si grotesti care exista si care au existat dintotdeauna, de altfel (asta neinsemnand in niciun caz e ceva pozitiv). Daca nu dai de asemenea clipuri pe site-uri precum acela, auzi sau citesti despre cazuri similare in diverse surse, dar in varianta lor cenzurata, bineinteles. Personal, nu ma pot pronuntata daca e sau nu in regula ca astfel de site-uri sa existe, insa multe dintre cele gasite acolo se intampla in momentul de fata, in lume - ca multi aleg sa le ignore si sa pretinda ca acestea nu exista, este cu totul alta discutie. Daca esti curios si crezi ca poti privi asemenea lucruri fara sa fii afectat intr-o prea mare masura, poti arunca o privire pe site.

3 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt curiosi si atrasi de violenta.

| BadLara a răspuns:

Nu intra pe chestii d-alea, este pentru bolnavi mintali

| DavidoW a răspuns:

E un fel de pornografie pentru criminali laughing