| Chocolate a întrebat:

De ce fiecare baiat pe care il respinglaughing... ajunge pana la urma sa ma urasca?rolling on the floor... mi se pare ciudatthinking

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

Sa nu ti se para.Deci sunt mai multe motive:in primul rand baietii sunt cei "dominanti"(adica asta nu e adevarat, asa se cred eibig grin) si ei resping fetele pentru ca sunt "macho" sau vor sa para tari. Iar ei nu accepta refuzuri de la fete.Si mai ales:le ranesti orgoliul.Nu modul in care ii respingi ii ranesc ci pur si simplu pentru ca nu le-ai dat o sansa si isi ranesc orgoliul. Unii baieti sunt si genul care nu stiu sa piarda.Modul lor de gandire e prostesc. Dar, uite, ca sa nu te mai "urasca" eu spun asa:nu ii minti ca ai prieten sau altceva, ci da-le o sansa-iesi cu ei si apoi le spui ca nu el nu e genul tau si ca n-ar merge, ca merita pe cineva mai bun si nu se poate o iubire fortata. Spune-le ca pe post de prieten ar fi minunati dar nu pe post de iubit. II inbunezi si chiar castigi si un prieten.(dar iesi cu ei oricum chiar daca stii de la inceput ca nu ii placi, asa doar ca sa le dai o sansa...si cine stie? poate ca aparentele inseala si pana la urma te vei indragosti de baiatul pe care ai vrut sa il refuzihappy ). Deci respinge-i "inteligent".

Succes!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai probabil e din cauza modului in care ii respingi. Eu stiu un singur lucru: fiecare fapta urata ti se intoarce la un moment dat, existand un echilibru in natura. Asadar, cand vei iubi si tu, cineva te va respinge la fel de urat precum iti respingi tu pretendentii. Mai gandeste-te daca merita.

| Chocolate explică:

Nu'i resping urat... le spun frumos..."nuwinking".nu-mi prea place sa ranesc

Shin
| Shin a răspuns:

Cum a spus brigaela. e karma...
Shin.

| St!L a răspuns:

Parerea mea...,, acel baiat nu stie sa piarda".

| andreig a răspuns:

thinking CHiar ca e ciudat... daca se intereseaza de tine, daca vrea sa fiti impreuna inseamna ca te place, ca tine la tine...si chiar daca il respingi nu poate sa te urasca...insa daca chiar ajunge sa te urasca inseamna ca nu te-a placut cu adevarat happy parerea mea

| ShaKuri a răspuns:

Pt ca il respingi si razi de el... scorpie ce esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Huh, chiar daca daca am doar 9 ani, acum cateva zile un baiat din clasa me la mine a spus ca ma place si azi am primit un mesaj de la el in care spunea "te iubesc", iar eu nu il plac, ce sa fac, ma enerveaza