| puiutzu85 a întrebat:

De ce in ziua de azi sunt prea multi prieteni falsi, care te vorbesc pe la spate?sad

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Buna intrebarea! Insa nu cred ca poate avea un raspuns bun.Din pacate asa e lumea de azi unde mai importanta decat prietenia adevarata e sa te placa toata lumea si ca sa obtii asta devii fals.Am dat in viata de multe prietenii false.Dar una dintre ele n-o s-o pot uita niciodata.Am avut incredere in ea, i-am zis secretele mele, iar ea ascuzand o mare minciuna, minciuna chiar fata si de mine cea mai buna prietena a ei.Ma barfea pe la spate, doar pentru ca ceilalti credeau la fel si era langa mine doar cand avea nevoie de ceva.Nu m-a mintit doar pe mine ci pe toata lumea acum nu stiu unde se afla, ce face si nimeni nu stie (prin nimeni chiar nimeni)

2 răspunsuri:
| XxFlorin22xX a răspuns:

Inteleg ce simti nu poti avea incredere in nimeni. probabil pentru ca te foloseau si ti-ai dat seama prea tarziu.pentru ca nu pot sa se abtina in a tine un secret in a intelege si a iubi si pe altcineva. sunt mai rau ca animalele. Fac orice si se imprietenesc cu oricine pentru beneficiile lor dar sa nu-ti pese de asta. nu ai nevoie neaparat de cineva pentru a te simtii bine.

| Bibib a răspuns:

Aia nu sunt prieteni. Sunt doar oameni care vin si pleaca din viata ta. Putini au norocul sa gaseasca un prieten adevarat... oamenii devin din ce in ce mai rai pe zi ce trece, chiar si eu si tu si toti.dar trebuie sa tii capul sus pentru ca in zilele de azi doar pe familie te poti baza. sper ca te-am ajutat :*