| ShockPfffBybuPoartaBoxeriCuElefantei a întrebat:

De ce jumatate de site il uraste pe Justin Bieber si muzica lui? De ce il judecati? Nici macar nu il cunoasteti si pun pariu ca n-ati ascultat nici o melodie de la el. Eu nu sunt fana doar imi place cum canta.Acum numi sariti in cap fiindca fiecare e cu gusturile lui, dar mi se pare aiurea cand unu zice ca nu-i place ceva si jumatate de site sare sa'l imite. Pun pariu ca asta cu uratul lui JB a ajuns o moda nu e ca nu va place, vreti doar sa pareti ca urati ceva ce uraste toata lumea si sa fiti "cuul".

Pun pariu ca atunci cand schimbati canalele si dati peste o melodie dealu bieber stati si o ascultati. Nu imi spuneti ca nu, ca nu va cred.

Fiecare cu gusturile sale, dar de ce sa critici ceva ce nu asculti oricum?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Există două feluri de oameni care îl urăsc pe Justin Bieber.
1. Cocalarii pentru care a devenit o modă să îl urăști pe Justin Bieber, care îl urăsc doar ca să pară jm3k3r1 și în trend, dar de fapt ascultă aceleași manele electronice ca și cele făcute de Justin Bieber, și chiar artiști cu voci mult mai urâte.
2. Persoanele care apreciază genurile mai de calitate și care au motive întemeiate să îl urască.

Eu sincer consider că fac parte din a doua categorie. Eu nu îl urăsc pe Bieber, urăsc muzica lui monotonă, comercială, cu versuri pentru copii de grădiniță și fetițe de 10 ani în călduri, cu o voce de fetiță violată și toate cele. Urăsc de asemenea faptul că este atât de apreciat pentru ceea ce nu este. Este un nimeni în muzică, chiar dacă pare un fenomen al istoriei muzicale el este de fapt un mare NIMIC.
Aceeași părere o am despre toți artiștii comerciali cunoscuți. Tot setul de pitzi de la disney, lady caca, rihanna, 50 cent cu mecla lui de prost și melodii gen "am bani, am masini, am femei, yeah baby, suck it baby, let me f**ca you baby", tot rap-ul prost și mediatizat degeaba plus multe alte exemple. Justin Bieber reprezintă nici 1% din toată muzica de rahat de pe lume. Dar cum ziceam, intervine spiritul de turmă. Acum e la modă să îl urăști pe Bieber chiar dacă asculți aceleași rahaturi ca și el. Acesta e răspunsul.

P.S. L-am ascultat pe Bieber. Să nu te aud că îmi comentezi cu chestii gen - nu l-ai ascultat. Melodiile lui sunt numai bune de pus în Recycle Bin.

Baftă

16 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu comenta de dinainte ca n-am ascultat, ca i-am ascultat absolut toate melodiile, si nici una nu se deosebeste de cealalta si sunt praf.

De ce il urasc? Sunt o infinitate de motive.Nu sunt invidios pe el,si chiar pot sa spun ca am o voce mai buna ca a lui.@Selly,daca m-as intalni cu el i-as oferi un pumn in gura si un calduros FUCK OFF!,apoi as pleca linistit.E iritant,pentru ca se crede mare vedeta si nu e deloc, multi il considera cel mai bun cantaret din toate timpurile cand undeva in universul asta inca mai salasluieste un baiat, Freddie.Mercury,cel mai bun din toate timpurile de-acum si pentru eternitate.Si nu,nu schimb canalul,pentru ca nu ma uit la muzica pe TV,iar cand il aud la radio sau pe telefonul vreunuia pur si simplu,imi iau picioarele la spinare si ma car.

E,intr-adevar un fel de moda, sa-l urasti, dar eu nu-l urasc din cauza ca e tr3ndy si c00l,ci din cauza muzicii de WC pe care o produce, pentru ca faptul ca la 17 ani si un pic inca are vocea de mata spanzurata de coada, pentru atitudinea lui, si pentru ca e idolul fetitelor de sub 12 ani cu IQ-ul sub 80, pentru versurile lui full retard,infantile pe care si vara-mea de sase ani le-ar putea face, dac-ar sti ceva engleza. Justin Bieber este totusi ceva cel mai mare al tuturor timpurilor, si anume un wannabe.Auzi la el, se crede Kurt Cobain al generatiei noastre.Pai atunci sa faca ce-a facut si Kurt in '94. straight face

| Dumnezău a răspuns:

@Selly,da fa, stiu sa cant chiar binisor. Daca faci un concurs de cel mai bun baterist dintre mine si Justin, eu as inclina balanta in favoarea meawinking pentru ca acolo chiar sunt mai bun ca el.

| CompleteAndUtter a răspuns:

Aceasta "faima" si-a castigat-o prin forte proprii. Adica nu ca nu e talentat sau nu arata bine din punctul de vedere al unor persoane, dar mi se pare ca prea tare "se umfla in pene". Adica, nici o vedeta nu este apreciata in totalitate, dar poate castiga simpatia fanilor printr-un comportament exemplar, ceea ce Justin Bieber nu prea are. Si inca ceva, aici nu e vorba de "ura" pentru ca, dupa cum ai zis, nu e intemeiata, deoarece nu a facut nimic nimanui, ci pur si simplu il displac [ei]. Adevarat, au exagerat destul de tare cu insultele, dar fiecare are dreptul sa isi spuna parerea. Ce-i drept, intr-un mod mai violent, dar e o parere laughing.

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Nu este idolul copiilor pana in 14 ani.Are o voce superbe si pun pariu ca cei si peste 14 ani il plac.Este un tip foarte dragut.Si cei care isi bat joc de el sigur sunt invidiosi, ei nici macar nu au asa ceva.Si daca s-ar intalin fata in fata cu Justin Bieber nu ar m-ai avea tupeul sa il injure sau altceva.Nu se da in spectacol de loc, si ii de treaba din auzite.Stiu defatp ca ii detreaba deoarace a fost odata la cina cu Selena Gomez si cand au iesit paparazzi i-au asaltat, Selena a intrat in panica si a inceput sa planga dar Justin ca un "gentalmen" a luat-o frumusel a urcato in masina si a pornit faar a da vreun comentariu.Asa ca voi anti-fani lasatil in pance deoarece nu sunteti pe masura lui.

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Vedeti va bateti joc de fani lui...dar voi stiti sa cantati? ati ajuns unde a ajuns el?
ati ajuns in...

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Nu am spus ca sunt fana de-a lui, sincer imi place m-ai mult s-au mai putin dar voi va bateti joc de el...asta e o avut noroc? O avut.Bravo lui...are cateva melodii bune de exemplu "Never say never" sau"Only Girl", infine.@иeмaиנa ce treaba are tobele cu vocea? El are voce si stie sa cante la chitara.Iluziioh go on
Oricum nu sunt fana sau ceva de genu eu m-ai mult o am cu Selena Gomez si pacat de dansa ca este cu Justin, dupa parerea mea este o fata chiar draguta.

| AlexC a răspuns:

Sincer masele sunt influentate. Eu nu prea agreez orice adolescent american (americanii maturi nu-i suport) datorita ipocriziei lor, lipsei de cultura, abudenta cliseelor, credinta ca ei sunt buricul Pamantului si noi doar orbitam in jurul lor.Nu sunt xenofob, rasist cu alte natii, dar cand vine vorba de ameriacani imi piere pofta de mancare.Si noi avem specimenele noastre dar ei au majoritatea...
Colectia mea de muzica s-a oprit in 2006, acum s-a umplut planeta de cantareti.

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

@daddu
Whoaaa si Jonas Brothers or fi mari cantareti oh go on.
@Selly, m-am oprit la al doilea rand al raspunsului tau, dar in fine... Imi pare rau pentru tine daca spui ca are o voce superba. Imi pare rau ca nu ai avut parte de o voce cu adevarat superba.
@иeмaиנa, total de acord!
@ByBuJB2, pai uite, de exemplu, cum a zis si иeмaиנa, cand a spus ca este noul Kurt Cobain. Oh wait... Habar n-ai cine e Kurt Cobain.

Eu nu il urasc, doar ca nu ii agreez muzica, mi se pare total lipsita de sens. Si i-am ascultat unele melodii, nu vorbesc in necunostinta de cauza.
Si daca as fi vrut sa fiu "cuul", as fi ascultat manele la coltul blocului si as fi idolatrizat toate vedetele Disney si as fi avut sanse mai mari sa fiu "cuul", asa ca nu, nu vreau sa fiu "cuul". Pur si simplu am gusturile mele in materie de muzica si anumite standarde.

| daddu a răspuns:

In primul rand nu mai zi "JB" pentru ca e prescurtarea de la Jonas Brothers care mi se par niste voci foarte bune. Justin Bieber, e un tip ok, dar parca se prea da in spectacol.Mai pe scurt e Idolul copiilor pana in 14 ani.Cati ani zici ca ai?

| curlyhair a răspuns:

Eu sunt de acord cu 7h30 am aceeasi parere despre justin bieber
"Eu sincer consider că fac parte din a doua categorie. Eu nu îl urăsc pe Bieber, urăsc muzica lui monotonă, comercială, cu versuri pentru copii de grădiniță și fetițe de 10 ani în călduri, cu o voce de fetiță violată și toate cele. Urăsc de asemenea faptul că este atât de apreciat pentru ceea ce nu este. Este un nimeni în muzică, chiar dacă pare un fenomen al istoriei muzicale el este de fapt un mare NIMIC."(by 7h30)

| Monik_4320 a răspuns:

Si eu cred la fel ca tine...ce rost are sa "URASTI" o persoana care chiar nu ti'a facut nimic...nici eu nu sunt fana JB dar sunt de parere ca el canta destul de bine si nu inteleg dk ei se leaga d JB si de felul in care canta pentru el canta chiar fain.nu am nimic cu el pentru ca nu il cunosc si nu are rost sa urasc pers care chiar nu mi-a facut nimic si pe care nu o cunosc.Shi cum ai zis si uh sa'l urasti pe Jb a devenit o "moda" si cam toata lumea a inceput sa'l uraska pentru ca vor sa fi "in pas cu moda"+

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(Cred) pentru ca el a devenit celebru foarte-foarte repede si foarte-foarte usor (fata de altii).
Prima data a avut o perioada foarte buna, toata lumea il adora.
Apoi au inceput sa straluceasca si altii, nu ca ar avea muzica mai buna, dar au stralucit. Cum ar fi Lady Gaga.
In general, fetitele analfabete de 9-14 ani ii sunt fane (fani nu prea am vazut, poate doar foarte putini baieti). Cei cu capul pe umeri au sesizat asta. Si cum are mai multe fane decat fani, baietii au inceput sa faca misto.
Plus melodia "Baby". Videoclipul e de rasul lumii, la fel si refrenul care ma duce cu gandul la gemete. Cine (n-) ar ironiza asta?
Apoi, au inceput cei cu gusturi mai bune sa critice. Aspectul lui, vocea lui de animal la taiere, refrenul acela stupid.
Apoi, urâtul spirit de turma. Asa a ajuns Justin si mai cunoscut, cu faima negativa.
Cei care nu au mai auzit de el, cei prosti, care nu au ascultat o melodie, au inceput sa il urasca asa, desi au playlistul plin de manele.
Si sunt sigura ca sunt destui care il insulta pe Bieber, dar asculta pe ascuns melodiile lui. Doar ca sa nu ramana pe dinafara.
Mai pe scurt: impulsivitatea, lipsa de judecata sau originalitate si spiritul de turma!
Cel putin asta cred eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selly, altă fanatică/obsedată? Dă-ți foooc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Selly, eu am ajuns până în Paris cu avionul! Am parcurs atâta drum, atâția kilometri! Ceee nu mă crezi?
Justin Bieber cine nepotul meu nenăscut e? Un tip care a avut noroc și cineva cu pile s-a oferit să îl facă star, de milă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@7h30, de acord, și mai există acea categorie, din care mă consider eu că fac parte:
--- persoanele indiferente față de Justin Bieber. ---

@ByBuJB2, mie nu-mi place. Nu mă interesează. Nu îmi pierd timpul criticându-l pe Justin Bieber. Acest copil are SKIP, de la mine, în muzică, permanent, și cu asta b-asta. Dau NEXT la alt artist. Nu vorbesc despre ceva ce nu-mi place, decât la întrebarea asta, ca o excepție.

Să vă prezint niște copii demni de toată admirația, din punctul meu de vedere, una dintre trupele mele preferate(îi ascult cu mare drag):
http://youtu.be/SvcvAXc2uOM
http://youtu.be/hMp_v-I9Z9o

@Selly, cine cântă cu adevărat, băieții de la Libera sau Justin? Eu cred că e prea evident.

| ShockPfffBybuPoartaBoxeriCuElefantei explică:

@daddu : unde l-ai vazut tu sa se dea in spectacol?