| vikis a întrebat:

De ce mai tr traita viata daca totul nu-ti merge bine? happylaughing

Răspuns Câştigător
| HappyCandy a răspuns:

De fapt eu n-as zice ca tie nu iti merge bine am si o dovada, chiar daca nu te stiu, tu ai posibilitatea sa stai la calculator chiar daca e al tau, or esti de la internet - cafe, daca stai de la un prieten iti pot dovedi ca o duci bine prin faptul ca ai prieteni in jur, veata e frumoasa daca stii cum sa o traiesti, eram si eu in trecut pesimista, dar iti zic sa fii e optimist e mult mai bine. Adica trebuie sa privesti partea plina a paharului...

6 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Pentru că doar una ai și n-o mai primești înapoi. Problemele sunt de moment, totul trece. oh go on

| Bee123 a răspuns:

Pentru a viata o ai de la Dumnezeu si este un dar sfant...gandeste-te ca in viata trebuie. sa treci de orice obstacol ca sa-ti regasesti fericirea!

| pufulete17 a răspuns:

Pentru ca vikis. "dupa ploaie vine soare","dupa intuneric apare lumina" si multe citate .pff.intelegi ce vreau sa zic, gandeste`te ca viata trebuie traia pentru a realiza ceva si pentru a oferi celor din jur tot ce e mai bun.nu e vorba numai despre tine, si eu credeam asa dar ma flatamlaughing oricum, o viata avem si daca nici pe asta nu o traim atunci pentru ce existamtongue bafta

| Elenna219 a răspuns:

Pentru simplul fapt ca acolo undeva in inima ta mai exista o speranta pentru a mai trai tongue

| mehanna2000 a răspuns:

Cand esti la varsta ta orice nimic ti se pare cel mai important lucru. o sa cresti si o sa vezi mai tarziu ca ceea ce credeai azi nu reprezinta absolut nimic pentru viitor. ai putina rabdare si-mi vei da dreptate peste ani. pana atunci fii mai optimist(a) si pune mai putin suflet!

| georgescu40 a răspuns:

Pentru simplul motiv, ca lucrurile se pot schimba in bine oricand, chiar lasate in voia lor.