| anonim_4396 a întrebat:

De ce mereu aud aceeasi gluma proasta "traiesteti viata"? totul merge prost si sunt constient de asta si toti imi zic traiesteti viata... dar eu nu am nevoie de incurajari ci de solutii... am momente cand pur si simplu sunt distrus din punct de vedere psihic.

8 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Si ce vrei mai Cristi sa-ti spuna, ia-ti viata? Bine-nteles ca te incurajeaza sa mergi mai departe, sa-ti traiesti viata, oricat de nasoala e. Cu totii cred ca avem momente cand ne simtim coplesiti de probleme, dar important e sa cautam ceva de care sa ne agatam, un gand bun, o speranta care sa te ridice si sa-ti aduca optimismul. Bafta.winking

| remus a răspuns:

Cristi, aici este raspunsul, tu trebuie singur sa stii ce vrei, ce-ti place si trebuie sa faci, nimeni nu stie mai bine ca tine, actioneaza si vezi... ce iasa, invatam cel mai bine din propriile greseli.

| vilmaristul a răspuns:

Mai prost de atat,, traieste clipa"

| DontAsK a răspuns:

Ar fi fain daca ai explica acele momente in care esti distrus d p d v psihic.Asa am raspunde mai usor. Dar fraza asta cu "traieste-ti viata" mie mi se pare o aberatie, toti stim ca viata are bune si rele, mai multe rele, suntem constienti ca muncim mai mult decat ne distram, si gandim mai mult decat me distram.Toti ne traim viata.Si sincer spun, optimismul e o solutie excelenta pentru toate neplacerile, stiu, e greu, vei zice " auzi si la asta", dar sa stii ca daca reusesti sa fii optimist, vei avea mai multe momente de liniste, totul e in capul nostru, solutia cred ca e la noi, in cazul de fata, la tine.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cristi, in aceste momente, eu tot sunt coplesita de ganduri, de idei, si ma simt super aiurea crede-ma!
Peste cateva zile o sa zambesti o sa petreci cu prietenii!
De ce crezi ca viata nu are nici un rost? happy Don't worry, be happy.
Toti zic ' traieste'ti viata" penttru ca viata merita traita! Penttru ca toate supararile astea te fac mai puternic psihic pe tine!
Si daca e sa fie, fa'le fata! SI nu facea nimic pe care l'ai putea regreta mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prophetu - zbor la joasa altitudine./ mie mi-a ridicat moralul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa gandesti altfel. Daca tie nu iti place viata, atunci cei care nu au casa, mananca ce apuca, nu se spala ce sa mai zica ma? Daca, Doamne fereste, esti implicat intr-un accident grav si ramai in scaun cu rotile pe viata.Atunci sa poti merge va insemna ceva...Asa ca bucurate de viata cat mai potiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa gandesti altfel. Daca tie nu iti place viata, atunci cei care nu au casa, mananca ce apuca, nu se spala ce sa mai zica ma? Daca, Doamne fereste, esti implicat intr-un accident grav si ramai in scaun cu rotile pe viata.Atunci sa poti merge va insemna ceva minunat...Asa ca bucurate de viata cat mai potiwinking