| razvan1008 a întrebat:

De ce mi se exfoliaza unghiile mereu? Ce sa fac sa nu mai am problema asta? Andreea

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsă de vitamine în organism.
Mergi la medicul de familie pentru mai multe informaţii.
Ulei de ricin, lac de unghii cu calciu, consum de fructe proaspete. Evită contactul cu detergenţii duri, etc.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut problema asta. Dar le-am tinut periodic in zeama de lamaie si in ulei de masline caldut.Acum s-a rezolvat.