| elizabeth a întrebat:

De ce ne vine sa injuram?

14 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Oamenii cred ca injuarturile, fumatul, drogurile si alte lucruri care nu ne fac bine ii calmeaza.Dar nu e adevarat!

Multi injura ca sa se descarce de grijile zilnice.
Multi copii/adolescenti/adulti injura ca sa para mai smecheri si mai ''cool'', dar nu este adevarat cum gandesc ei.

Cam asa vad eu lucrurile. Sper ca te-am ajutat:*

| aliceinchains a răspuns:

Ieri am citit într-o revistă că limbajul obscen, e de fapt, o boală. Nu știai asta, nu? Nici eu, până mai acum.
Boala în cauză, se numește coprolalie. Și-am găsit și ceva și pe wiki, tare interesant: http://en.wikipedia.org/wiki/Coprolalia

| Liviu a răspuns:

Nu stiu...
Eu de ce simt brusc nevoia sa te injur dar nu o fac ca nu meriti efortu?
P.S Intrebari mai idioate ca asta poti pune? Si in afara de aia ...hmm
"De ce sunt dependenta? "
Ce zici? Pune altele mai stupide si tu
Fii rea...
Fii dura.
Fii 'culla'

| push2gl a răspuns:

De suparare, de nervi

| ToKen a răspuns:

De nervi, din dorinta de a impresiona si a atrage atentia happy

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna, pentru ca te manifesti deoarece esti om si e normal...te descarci...big grin

| Puffy26 a răspuns:

Mama Naturaa!laughing

| AngelTears a răspuns:

Injuraturile sunt ca sa zicem asa niste insticte care se pornesc de la sine. Este ca un viciu sau mai poate fi numit si tic verbalwinking

| Horanhugsme a răspuns:

Pentru ca ne inervam ff tare

| pitronia a răspuns:

Pentru ca exista prosti in jur, si de draci.

| anavic a răspuns:

Atunci cand ne vine sa injuram de multe ori acestea sunt surprizele diavolului care ne ispiteste si ne face sa cadem in partea lui.

Pentru ca stim prea multe injuraturi whistling.

| TeooOo a răspuns:

Este un instinct.tu injuri numai la nervi.totusi te poti controla

| CiocolataCuAlune a răspuns:

Pentru ca noi credem ca injuratul este normal.Deoarece in jurul nostru auzim numai injuraturi, la un momentdat noi incepem sa credem ca injuratul este ceva ce trebuie facut de toata lumea demn de urmat.Ne mai vine sa injuram si din cauza ca asa credem ca putem rezolva un conflict.Din punctul meu de vedere, injuratul nu ar trebui sa existe intr-o lume civilizata, asa cum ne place sa spunem lumii in care traim.Deci,ar trebui sa te gandesti ca astfel de intrebari pe care le pui sunt absolut anormale intr-o lume in care toata lumea injura pentru unii.