| TeoPT a întrebat:

De ce oare, cum a inceput scoala, hop, apar tot mai multe intrebari de gen: Buna TPU rezolvati-mi exercitiul asta "..." plzzz funda"

straight face Fratilor, temele sunt fiecare pentru el. Nu inteleg asta, de ce unii sa faca teme si ceilalti sa frece sa nu mai spun ce? Chiar ieri unul din colegi a indraznit sa ma intrebe "Da-i si tu aluia saracu sa copieze tema la mate de vacanta". Ca sa vedeti tupeu! Adica ala toata vara a stat afara a fumat s-a drogat pana n-a mai stiut de el, si acum sa ii dau eu tema? De ce nedreptatea asta? Faceti-va, oamenilor, temele. Astfel de intrebari ar trebui raportate instantaneu, sa nu ne mai chinuim noi sa apasam pe raportare.straight face

Ne miram de ce prostia e mai mare la fiecare pas facut. Uite de-asta. Lenea, omule, lenea!

Cine poate lua masuri, macar pe TPU sa nu mai intalnim astfel de copilasi lenesi? Sa faceti sex la 10-11 ani stiti, dar la mate, Dumnezeu cu mila!

Răspuns Câştigător
| Vlady96 a răspuns:

Stupiditatea asta ne omoara, nu numai cu temele dar si cu banii, mai tii minte cum in fiecare zii nu exista unu sa ne intrebe daca nu avem 5 mii de vreo 10 ori, dupa ce si-au cheltuit banii pe tigari si prezervative

9 răspunsuri:
| TeoPT explică:

Draga Soare, cei ce asteapta ajutor la teme pe TPU in nici un caz nu s-au chinuit si tot nu reusesc. Sunt niste lenesi cei care posteaza intrebari din-astea. Cei care isi fac temele singuri nu scriu intrebari din-astea.

| Crisu a răspuns:

Mda.sunt de acord cu tine.Bine,daca ai nevoie la un exercitsiu, mai dificil. poti cere ajutorul, dar nu cu toata tema straight face care pe deasupra mai e si simpla.

| Twatwaffle a răspuns:

laughing. ai prea multa dreptate dar ce sa faci...confused

| Xonia a răspuns:

Una din 3 intrebari e legata de teme(astazi)
Se vede ca a venit scoala.Eu imi fac temele acasa. Iar daca nu stiu un exercitiu ceva, o intreb pe o colega la scoala. Dar sunt unii care nu scriu nimic, nici nu se uita ce au tema si vin in clasa si copiaza toata tema.Si nici nu isi invata lectia.SI dupa sunt suparati ca vai, au luat nota mica, desi au avut temastraight face

| Andandut a răspuns:

Draga 7h30 dar nu te-ai gandit ca poate unii dintre cei care isi posteaza aici "tema", s-au chinuit sa o rezolve dar nu a reusit?
Nu-i baga pe toti in aceeasi oala.
Nu le iau apararea, unii intr-adevar sunt lenesi dar altii poate chiar incearca sa-si faca o anumita tema dar nu reusesc si de aceea cer ajutor. happy
Dupa parerea mea, nu strica sa-i mai ajutam pe unii care intr-adevar au teme putin mai grele. Totusi, sa nu fim asa rautaciosi. happy

| Andandut a răspuns:

... dar nu au reusit* scuze pentru greseala, m-am grabit.

| Andandut a răspuns:

Ok, 7h30! Fiecare cu parerea lui.hee hee

| Freak_6887 a răspuns:

De acord laughing. Le e mai usor sa puna o intrebare decat sa stea 1 ora sa incerce sa faca singuri ceva rolling eyes

| cosmina_3238 a răspuns:

Asa ee bravoo