| KrazySmile a întrebat:

De ce oare exista oameni prosti? happy Fundita pentru cel mai bun raspuns/

Răspuns Câştigător
| RamonaM a răspuns:

Nu exista prostie. Exista ignoranta. Exista oameni prosti pentru ca nu au ambitie si nu vor sa gandeasca mai departe de nimicurile zilnice.

8 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Pentru că nu toţi suntem la fel. Trebuie să mai fie şi oameni de-aceştia cu care să ne confrutăm. Astfel suntem puşi la încercare.
Cred că ai auzit şi tu de "Rău cu rău, dar mai rău e fără rău."

P.S: Nu putem fi toţi perfecţi... Dacă stai să te gândeşti nu e nimeni! Fiecare avem ceva care îi deranjează pe prieteni, familie etc.

| Esperança a răspuns:

Pentru ca omul nu isi pune mintea la contributie. Ii place ca tot timpul altul sa gandeasca in locul lui. Uita-te pe acest site sa vezi cati isi posteaza temele. Iar asta e doar un exemplu!

| VeronicaLL a răspuns:

Cum spunea Alexandru Paleologu,, prostia este eterna si invincibila". Nu are rost sa te mai intrebi de ce exista.

| Stelistul a răspuns:

Pentru ca fara ei ne-am plictisi.Ce zi ar mai fi aia fara sa te inveseleasca o idiotzenie spusa de un om prost?

| haruharu a răspuns:

Eu consider ca exista oameni prosti ca sa nu ne plictisim si sa avem de cine rade. Dumnezeu i a creat asa, sa ne mai condimenteze viata caci daca am fi tot destepti si frumosi n am avea pe cine sa batjocorim si cui sa i aratam ca greseste.Binenteles de aia se numesc prosti, tot ca ei o sa faca dar cel mai bun sau nu prea bun lucru e atunci cand ii vezi in actiune.Si cand esti nervos/oasa ai cine sa omori ^_^

| Irrinnaa a răspuns:

Ca sa ii putem deosebi de cei destepti...

| taur77 a răspuns:

Pentru ca oamenii destepti nu ar putea sa conduca pe nimeni.Astfel oamenii prosti sunt condusi de cei destepti

| EmyJail999 a răspuns:

Pentru ca mananca branza cu ceapa in fiecare zi