| soffie a întrebat:

De ce par unele vise atat de reale?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa par visele...reale,cand avem cosmare si chiar pare real ce bine e atunci cand ne trezim si vedem ca a fost doar un vis urat

| William a răspuns:

Pentru ca fumezi prea multa iarba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le acorzi prea multa importanta.

| andreeadenisa22 a răspuns:

Majoritatea noi vrem sa para, sau asa le interpretam noi.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Pentru mine visele par reale deoarece cred in ele. In fiecare zi imi pun intrebarea : cum ar fi daca? Si surpriza uneori cand nu te astepti se intampla

| Kriis99 a răspuns:

Şi eu îmi pun întrebarea asta... De multe ori, noi vrem să pară.
Mi s-a întâmplat să adorm cu un lucru în minte şi exact aia să visez...happy

| GS_Sebastian_1997 a răspuns:

Eu am citit un articol mai demult in care cercetatori britanici ne explicau ca de fapt cele mai frumoase vise ale noastre ar putea fi chiar trairile eului nostru dintr-o lume paralela si poate de accea iti par asa reale si ai sentimentul uneori de Dejavu...thinking

| xDyaDya a răspuns:

Visele sunt percepute de subconstientul nostru. Uneori,cand visele par reale, pot fi cauza faptului ca te-ai gandit prea mult la acel lucru. Totul este controlat de subconstient, este ceva cat se poate de normal si frumos, daca visele sunt placut.
Bafta, Noapte buna! :*