| LoveToHate a întrebat:

De ce plag la unele filme din moment ce stiu ca nu sunt adevarate,nimic nu-i real?
Azi ma uitam la un film, personajul principal a murit, am plans si am avut o stare de tristete.Tot timpul mi se intampla asta, de ce?

Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Plangi pentru ca un film impresioneaza chiar daca tu stii ca nu e real.Te transpui in pielea personajelor, traiesti odata cu ele acele experiente, este normal.Creierul nostru proceseaza informatia si uitam ca totul e fals.Vezi actiunea ca o realitate.S-a demonstrat chiar, creierul uman functioneaza la o capacitate redusa cand vizionam un film.Te coplesesc emotiile.

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Pentru că eşti sensibilă. Şi eu sunt la fel, de aia urăsc filmele, în special cele cu căţei. Sunt groaznice!

| ζøvعღ a răspuns:

Pentru ca esti mai visatoare, pui suflet in ceea ce faci, traiesti ceea ce traieste si personajul filmului.Si mie mi se intampla sa plang la unele filme, depinde de caracter.Nu e nimic rau in asta:*.

| little4angel a răspuns:

Pentru ca esti foarte sensibila, emotiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o fire mai sensibila...e bine...

| Numero1 a răspuns:

Plangi pentru ca te impresioneaza si te captiveaza si esti o latura mai sensibila.
Si maica-mia plange la Titanic laughing

| TooNight a răspuns:

Pentru ca ai o inima,si in inima, pe langa chestiile omenesti(sange, vene si alte chestii)ai si sentimente, fie ca vrei, fie ca nu.Pentru ca asta suntem, asta-i firea noastra, suntem facuti din pamant, iar Dumnezeu a suflat duh de viata peste noi si am devenit niste oameni, si avem si dragoste.Pentru ca Dumnezeu e dragoste,si suntem facuti cu dragoste,pentru a iubi,pentru a ne indragosti[chiar daca uneori suferim din dragostelaughing]pentru a plange,pentru a rade etc.Iar atunci cand razi,plangi, iubesti, plangi din dragoste, inseamna ca-ti exteriorizezi sentimentele, si nu-i nimic rau in asta.laughingkiss