| aanonimm a întrebat:

De ce prietenii adevarati se gasesc tot mai greu?

Răspuns Câştigător
| georgica29 a răspuns:

cred ca prietenia adevarata nu mai exista pentru ca in lumea asta rea totul se rezuma la bani si unii si-ar vinde prietenii pentru ei. eu una mai repede ma incred in prietenii dupa net decat in cei care sunt langa mine caci s-au dovedit a fi cu doua fete si singura care ma iubeste cu adevarat este mama

20 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Pentru ca nu prea sunt oameni care pot fii prieteni adevarati, de aceea e greu sa gasesti un om care sa iti fie prieten adevarat, iar multi se gandesc doar la ei nu si la cei din jurul lor big grinwinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pentru ca oamenii ss-au schimbat.Nu mai sunt atat de buni. Vorbesc frumos cu tine, iti spun ca sunteti prieteni si pe la spate te barfescstraight face
Asta esad

| Flav a răspuns:

Nu exista sintagma ''prieten adevarat''. Poti fi prieten, sau nu poti fi.

| JackieSue a răspuns:

Pentru ca lumea devine din ce in ce mai nesimtita si conteaza decat persoana lor, nimeni altcineva nu mai merita nimic.

| Casiana a răspuns:

Cred ca prietenia este cel mai frumos sentiment din lume, dupa dragoste...Prietenia se bazeaza in primul rand pe incredere, apoi pe intrajutorare, altruism si bunatate... Din moment ce aceste sentimente se gasesc din ce in ce mai greu, ce pretentie sa mai avem la prietenie adevarata? Apropo, multumesc de raspuns, foarte frumos din partea unei persoane civilizate:-Q!

| Gabry a răspuns:

Pentru ca nu mai sunt oameni ca altada! Tot ce vorbesti cu ei se duc sa te barfeasca pe la spate...

| sorin a răspuns:

Nu mai exista asa ceva, un prieten loial.

| trisha a răspuns:

Pentru ca prietenii adevarati se castiga in timp nu se cauta

| ---droid-kid--- a răspuns:

Am avut o asa zisa "prietena " sa o f** in ura acum k e o panarama fara pereche
am avut incredere in ea.si ce a facut?
mi-a bagat pumnalul in spate cand nu am fost atenta
i'am spus la sfarsit sa'si ia pumnalul poate o sa'i mai foloseasca la altcineva
in fine.fiecare trage pentru el!

| DarKJoKeR a răspuns:

Eu unu nu-i gasesc ca e cam intuneric pe aici, si mi-am uitat lanternalaughing.

| dragosh a răspuns:

Majoritatea sunt pe interes!

| aragon18 a răspuns:

Umm.se gasesc prieteni adevarati? straight face pff, nu stiam!

| ButterFly_8644 a răspuns:

Are dreptate flav, ori esti prieten ori nu. happy
Si, la fel ca si Casiana, cred ca fara prietenie, la fel ca si fara dragoste, nu am fi cu adeavarat impliniti.
Cum ar fi sa nu avem cui sa impartasim reusitele noastre, esecurie, sa nu avem cui sa cerem un sfat la nevoie sau sa nu avem langa noi o persoana cu care pur si simplu sa vorbim, sa povestim, o persoana normal, de incredere.
Suntem invidiosi, facem totul condusi de interese(fie ele bune sau rele straight face) si niciodata nu facem ceva din toata inima... pentru ca pur si simplu ne dorim asta. fara sa asteptam o rasplata sau pentru ca am vrut sa facem impresie buna.
``Prietenia adevarata`` se gaseste mai greu. adevarat!
Acum ne preocupa in primul rand persoana noastra(nu ca ar fi ceva rau.), nevoile noastre si suntem nepasatori la nevoile celui din jur, asteptam ca ceilalti sa ne ofere, pe cand noi.lasam de dorit...
Eu una sunt foarte neincrezatoare, nu am incredere decat in foarte putine persoane. dar nu in totalitate. nu pot pur si simplu. happy Chiar as vrea uneori.

Este groaznic ca atunci cand ai nevoie sa vezi ca`ti sunt alaturi prietenii acestia raman indiferenti. Cele mai multe persoane din ziua de azi sunt alaturi de tine doar cand le convine, cand stiu ca vor avea de castigat de pe urma ta, iar cand tie iti este greu acestia dispar, deoarece si-au atins scopul si. nu mai au nevoie de tine.
Nu vorbesc neaparat din proprie experienta, ci din experienta altora happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Criza asta sad
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar in filme exista prieteni adevaratzi.:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca prietenii adevarati sunt speciali si o prietenie adevarata valoreaza mai mult decat o punga cu aur sunt marina si ma bucur k ti-am raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca si viata este din ce in ce mai grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o sa incerc cu niste martieni. poate ei sunt prieteni adevarati laughing

| Andreeashine a răspuns:

Pt ca nu exista.