| SuperSaiyan4 a întrebat:

De ce profesorii daca faci alta tema, decat aia care ti-o da te pedepseste sau iti da nota mica chiar daca ai muncit mai mult ca ceilalti?

8 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Oameni si fapte. Dar fi mai atent si noteaza-ti tema corect.
*-*

| IoanPetru a răspuns:

Probabil ca daca la scoala faceti o lectie si tu faci o tema care contine exercitii care sunt mult prea usoare sau nici o legatura cu lectia care o faceti normal ca se supara. Pentru ca un profesor e obligat ca orice elev sa retina si sa inteleaga acea lectie si de aceea va da exercitii legate de lectia aceea. Bineanteles ca nu e normal nici sa te pedepseasca sau sa se supere foarte rau pentru ca te-ai chinuit... Sau poate ca se supara pentru ca probabili are asteptari mari de la tine.

| me22 a răspuns:

Poate crede ca nu ai știut sa le rezolvi pe alea pe care ți le-a dat și vrei sa-l păcălești

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca degeaba faci mult si pe langa subiect. Trebuie sa faci ce ti se cere si ei noteaza exact pe ce au cerut. Daca faci alta tema, inseamna ca nu ai fost atenta la ora de clasa la ce ti s-a cerut.

| Numero1 a răspuns:

Nu stiu de ce pentru ca nu prea se intampla, daca ti s-a intamplat tie asta inseamna ca e doar 1 caz la un milion.
De obicei profesorii apreciaza chestiile astea.
Bafta "assassinule" happy

| SuperSaiyan4 explică:

Nu vorbesc de mine, de colegi.

| Iulian922 a răspuns:

Noua nu ne face asa, dar ne zice ca de ce n-am fost atenti la ce tema ne-a dat.

| AnnaAnutzik a răspuns:

A prins ură pe tine laughing M-i sa mai întâmplat si mie! Au deja un preferat nu poate să-l aibă si pe al doilea laughing