| dancapitan a întrebat:

De ce se bat asa de des elevii in scoala?

6 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Eu cred ca au vazut prea multe filme violente si vor sa semene cu eroii lor, pentru ca de obicei adolescentii cauta sa imite.

| Vizitiul a răspuns:

Sunt insuficient de maturi pentru a realiza ca nu merita sa devina agresivi din cauza unei insulte, injuraturi sau din cauza ca x s-a combinat cu y, iar eu sunt invidios si-l pocnesc. Depinde mult si de educatia primita acasa, dar si de supravegherea pe care o au profesorii de serviciu asupra elevilor in pauze.

| Nicoleta a răspuns:

De"educati" ce sunt

| Nicoleta a răspuns:

Eu nu pot sa inteleg de ce isi rezolva problemele cu pumnul. Mi se pare ceva primitiv.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Din nimicuri, pentru ca comenteaza si dupa aia incepe bataia.

| Monica a răspuns:

Cei care se bat nu pot fi consideraţi ''elevi''.
Lipsă de imaturitate, neglijenţă, lipsa unui comportament civilizat, educaţia îşi avea rostul, dacă era primită... anturajul îi schimbă complet şi astfel devin agresivi, vulgari.majoritatea!