| Marian1984 a întrebat:

De ce se ingreuneaza laptopul cand accesez pagina de Facebook?
salut detin un laptop Acer travelmate 5735 cu Intel pentium inauntru 3 gb ram hard nou seagate 500 gb toate bune si frumoase joc jocuri cu capacitati mari gta nfs etc. filme editari foto creez dvd fac de toate fara probleme in momentul cand am incarcat Facebook parca ar avea 128 megabiti ram laptopul meu asa de incet merge lucreaza in reluare ce solutii pot gasi

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Analizeaza cat de mult te "streseaza" un tab cu o fereastra de google, si analizeaza cat de mult se intampla la fel pe Facebook unde sunt fel si fel de scripturi si pluginuri. Gandeste-o logic.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Uita-te in task manager, in functie de browserul utilizat cel mai sigur iti intra in 100% rami si/sau procesor. Iti trebuie un sistem de operare optimizat, o versiune de browser mai veche sa consume mai putin (dar o sa fi deschis la mai multe vulnerabilitati), un ssd sa te ajute la fluenta si incarcare, o placuta de ram sa se duca in dual channel, maxim daca are temperaturi sa-l cureti sa-l ajute putin. In rest, putine "solutii".

| Marian1984 explică (pentru CM7YRE):

Da am inteles dar de ce pe restul paginilor de net nu are treaba pe pagina de Facebook se duce la fund cu totul o sa imi fac timp sa il si desfac sa ii fac o curatire si sa mai investesc ceva in plus in el nu merita ca nu am probleme pe nici o parte cu el Facebook nu stiu ce face ce il pune sa faca de e asa oricum mersi de raspuns si sfat

| CM7YRE a răspuns (pentru Marian1984):

Analizeaza cat de mult te "streseaza" un tab cu o fereastra de google, si analizeaza cat de mult se intampla la fel pe Facebook unde sunt fel si fel de scripturi si pluginuri. Gandeste-o logic.