| LCD a întrebat:

thinking de ce seara..cand te pui in pat..si incerci sa dormi..iti trec prin cap atatea ganduri...si te gandesti la atatea? happy

24 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

De plictisealalaughing
Ce sa faci daca nu ai nicio activitate?
Si eu care adorm in vreo 2 ore...ma gandesc si la lucruri care au fost acum 2 luni cand mi se termina imaginatialaughing)

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asta patesc si euhee hee
In timpul zilei ai ce face si nu te gandesti la nimic.
Dar in timpul noptii, stai in pat.Nu faci nimic si de aia big grin

nony
| nony a răspuns:

Eu nu ma gandesc.Am o mana sub cap si una pe ...si asa ma trezesc si dimineata.numai ca mana de pe... e mai sus big grin

| Antrax a răspuns:

Pt ca nu vrei sa adormi, sau in tp zilei nu ai avut tp sa te gandesti la ele.

daniela
| daniela a răspuns:

Pai atunci uiti de treburile cotidiene si iti aduci aminte de tot ceea ce nu ai facut sau mai ai de facut

mira
| mira a răspuns:

Bilant al zilei, introspectie, proiectie.

| Pho3nix a răspuns:

Iti aduni toate ideile.
Te gandesti ce vrei sa faci maine sau alte chestii de genu asta.

| Puiutz a răspuns:

Poate pentru ca urmeaza sa faci o pauzalaughing. un somnic bunbig grin. si te gandesti la ce ai facut. ce ai vazut.toate asteabig grin
Da mie sincer imi place:d.controlez ce am facut. ce nudevil. laughing).

| alexdop21 a răspuns:

E un fel de retrospectiva a zilei, a ceea ce vrei sa faci maine, si la ce vrei sa faci in continuare, dupa parerea mea

| kitty_8919 a răspuns:

Si eu stau foarte mult si gandesc dar probabil ca atunci cum asteptam sa adormim nu avem ce face altceva si gandim.

| VladDu a răspuns:

Mi se intampla foarte des. De ce? "nu dau cu seama"hee hee

| marry a răspuns:

Buna intrebare...si mie mi se intampla foarte des... dar nu stiu sa zic de ce...

| fzcsm a răspuns:

E o analiza a ceea ce ai facut. O retrospectiva si niste ganduri pentru ziua de maine.

| domidoc a răspuns:

Fiindca existi.

| cery a răspuns:

Habar nu amlaughing
si mie mi se intampla la fel

| ytzza a răspuns:

Nu stiu dar ai pus o intrebare buna la toti ni se intampla, dar nimeni nu stie dc... fain!

| romina_7963 a răspuns:

Sa stii ca nici pe mine nu ma lasa gandurile sa adorm, Dar cand sunt cu adevarat obosita, nu mai sunt in stare sa gandesc, adorm foarte repede, dar si visez mult.

| ioana_9748 a răspuns:

Hai ca va spun eu de ce,. pentru ca va e urat rolling on the floor)), glumeam si mie mi se intampla este un moment de recapitulare generala

| onur a răspuns:

Pai eu cred ca daca te'ai pune si ziua in pat te'ai gandi la multe....atunci ai liniste si timp pentru a te gandii la multe cred.

| Danutsa. a răspuns:

Atunci ai timp mai mult sa te gandesti la toate big grin

| bibiii a răspuns:

Si mi mi s intampla.parca nu pot s adorm dk nu ma gandesc l cvthinking de multe x imi vin in cap sh ganduri relethinking *** cred ca asa s int tuturorstraight face ma gandeam k st singura:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este normal... sa recapitulezi tot ce ai facut ziua [ bun si rau] si a doua zi sa repari ce ai stricat [daca ai stricat cv ].
by zui

| rudragos a răspuns:

Am sa incerc pe cat posibil sa dau un raspuns cat mai exact si coerent. Un raspuns direct ar fi, faptul ca in timpul zilei atentia oamenilor se proiecteaza in exterior, pe obiectele, fiintele si faptele ce il inconjoara, astfel, seara cand inchizi ochii atentia revine in interior; atentia condusa de gaduri nemaiavand catre ce sa se fixeze.
Un raspun indirect ar fi urmatorul : oamenii in general au tendinta de a se identifica in mod inconstient cu gandurile lor; acesta este un fapt care ne indeparteaza de adevarata noastra identitate si anume ca noi nu suntem mintea noastra si nici corpul fizic ci suntem spiritul sau reflexia lui Dumnezeu in interiorul nostru (...chipul si asemanarea...)
In toate tarile asiatice se practica meditatia sau starea de constiinta fara de ganduri, care are menirea de a contrabalansa agitatia mentala care nu are urmari foarte bune; in urma meditatiei se dezvolta inteligenta emotionala (un nou concept de IQ superior acestuia)
O ipoteza a statuii " Ganditorul de la Hamangia " este faptul ca acesta isi tine capul cu mainile tocmai in scopul de a-si opri gandurile care il macina.

| AdelinaHuluban a răspuns:

Paithinking cred ca pentru ca aceste lucruri is f importante pentru tine...si esti foarte stresata... daca se intampla acel sau acele lucruri...sau daca se vor intampla...si iti trec prin cap si multe lucruri care ti s`au int in ziua aia sau recent si la care vrei sa le gasesti rostul...si uneori te gandesti la ceva care a fost si care te`au marcat si te gandesti ce ai mai fi putut zice sau face...de astea:p...whistling. sper sa te lamureasca raspunsul meu:*